Trwa ładowanie...

Problemy Woody'ego Allena wróciły. Plotki potwierdziła była modelka

Skandal pedofilski z udziałem Woody’ego Allena wyszedł na jaw jeszcze w latach 90. minionego wieku. Sprawa dotyczyła jego adoptowanej córki Dylan, którą wychowywał z aktorką Mią Farrow. Konflikt rodzinny narastał, a oliwy do ognia dolał wypuszczony niedawno przez HBO dokument "Allen kontra Farrow".
Share
Christina Engelhardt publicznie opowiedziała o romansie z reżyserem.
Christina Engelhardt publicznie opowiedziała o romansie z reżyserem.Źródło: Getty Images
d2argy9

Podejrzenie, że znany i ceniony reżyser mógł molestować Dylan wysnuła Mia Farrow. W tamtym czasie aktorka odkryła także, że partner zdradza ją z jej przybraną córką Soon-Yi Previn (reżyser później ożenił się z dziewczyną). Farrow nie mogła pojąć zachowania Allena i odeszła od niego, przy okazji upubliczniając informację o molestowaniu.

Mocne oskarżenie reżysera

Sprawa nie została zamieciona pod dywan. Niedługo później ruszył proces, ale sąd nie uznał Allena za winnego, lecz w uzasadnieniu wyjaśnił, że nie można wykluczyć możliwego nadużycia seksualnego, jakiego dopuścił się reżyser. Farrow uzyskała wyłączne prawo do opieki nad dziećmi, natomiast Allen otrzymał zakaz odwiedzania Dylan.

d2argy9

Na dłuższy czas Woody Allen mógł zapomnieć o wcześniejszych oskarżeniach. Jednak publikacja dokumentu "Allen kontra Farrow" na nowo poruszyła sprawę sprzed lat. W dokumencie wypowiada się zarówno Mia Farrow, jak i Dylan. Obie kobiety wysnuwają oskarżenie w kierunku reżysera, co dodatkowo potwierdziła przyjaciółka rodziny Casey Pascal. Nawet brat Dylan Ronan uważa, że siostra od zawsze bała się Woody’ego Allena.

Sprawdź: Jan Lityński zginął, ratując psa. Żona zabrała głos

Wyemitowano dopiero jeden z planowych czterech odcinków dokumentu. Twórcy chcą udowodnić, że reżyser zawsze przejawiał słabość do bardzo młodych dziewcząt. Modelka Christina Engelhardt jakiś czas temu wyjawiła, że nawiązała romans z Allenem, gdy miała zaledwie 16 lat, a on 41.

Engelhardt opowiedziała, że zaczęła się spotykać z reżyserem w 1976 roku. Potajemny romans trwał aż 8 lat. Modelka chciała związać się z Allenem na poważnie, ale artysta umawiał się z nią wyłącznie na seks.

d2argy9

"Dla mnie to było ekscytujące. Myślałam, że troszczył się o mój umysł i ciało. Ale on nigdy nie zabrał mnie na kolację ani na randkę. Ani razu nie zostałam na noc. To zawsze trwało tylko kilka godzin. Kieliszek wina, pogawędka, gra w szachy i seks. Potem mnie żegnał i mówił, że jak będę następnym razem w mieście, to mam się odezwać" - relacjonowała kobieta "The Hollywood Reporter".

Przeczytaj: Królowa Elżbieta II zakazała używania słowa "ciąża". Powód jest zaskakujący 

Modelka miała za złe reżyserowi, że traktuje ją jako "tę drugą". Była wściekła na Allena za to, że oficjalnie pokazywał się z Farrow, która była wówczas jego partnerką życiową. Engelhardt dopiero po latach zrozumiała, o co chodziło reżyserowi – po latach od ich romansu miał premierę film "Śpioch", który opowiadał o relacji dojrzałego mężczyzny z nastolatką. " Robiliśmy różne rzeczy z Woodym, a później widziałam coś podobnego w jego filmach" - stwierdziła w 2018 roku.

Engelhardt uważa także, że schemat relacji nastolatka-mężczyzna w średnim wieku często się powtarza w filmach reżysera, ponieważ idealnie odzwierciedla to jego preferencje. Choć modelka i aktorka nie żałuje romansu z Allenem, sądzi, że ich układ trwał zdecydowanie za długo.

d2argy9

Zobacz: Zwróciła uwagę agresywnej kobiecie z dzieckiem. Dostała od niej pięścią w głowę

Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2argy9

Podziel się opinią

Share
d2argy9
d2argy9