Przedostają się do domów. Trzeba działać szybko

Przedostają się do domów. Trzeba działać szybko

Jak się pozbyć "tramwajarzy" z domu? - zdjęcie ilustracyjne
Jak się pozbyć "tramwajarzy" z domu? - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
12.04.2024 21:47, aktualizacja: 13.04.2024 10:07

Kowal bezskrzydły to stały bywalec naszych ogrodów. Zaczyna być jednak problematyczny w momencie, kiedy próbuje przedostać się do naszych domów. Co zrobić, kiedy zauważymy wędrujące owady po naszych podłogach i dywanach?

Wraz z początkiem wiosny z pewnością od razu zauważyliśmy przyrodę, która budzi się do życia. Nie na wszystkie owady czekaliśmy z niecierpliwością. Do tej mniej lubianej grupy z pewnością należy kowal bezskrzydły. Co jeśli z ogrodu przejdzie do naszego mieszkania? Kowale bardzo często przedostają się szczelinami np. przy ramach okiennych, uchylonymi oknami lub drzwiami. Jeżeli je zauważymy, zacznijmy działać, zanim się zaczną zadomawiać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie taki groźny, na jakiego wygląda

Kowal bezskrzydły, potocznie zwany "tramwajarzem" nie jest groźny dla człowieka - nie atakuje i nie gryzie ludzi. Warto wiedzieć, że w gruncie rzeczy jest pożytecznym owadem. Żywi się bowiem martwymi owadami oraz owocami, które spadły na ziemię, tym samym oczyszczając podłoże roślin i krzewów w naszych ogrodach.

Kiedy jednak znajdą się w naszych domach, czasem możemy je wyczuć. Wydzielają bowiem mało przyjemny zapach, którego celem jest odstraszenie potencjalnego zagrożenia. Nie jest on jednak wyczuwalny dla każdego człowieka.

Jak się pozbyć kowala bezskrzydłego? Metoda jest banalna

Ze względu na przydatność kowali w ogrodzie, zanim kupimy produkty chemiczne, które zabiją te owady, spróbujmy je najpierw samodzielnie wynieść na zewnątrz. Wystarczy, że założysz rękawiczki i pozbierasz te robaczki np. do plastikowego czy kartonowego pudełka. Jeśli natomiast zauważymy "tramwajarze" np. na ogrodowej ławce czy stole, wystarczy, że odstraszymy owady strumieniem wody. Jednak i w tym przypadku możemy posłużyć się dłonią w rękawiczce, bez obaw, że zostaniemy ukąszeni.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta