Niewielu zna ten sposób. Wystarczy przetrzeć etykietę

Jak usunąć dane osobowe z etykiety na paczce?
Jak usunąć dane osobowe z etykiety na paczce?
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne

24.05.2024 14:55, aktual.: 24.05.2024 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znajdziesz je na każdej przesyłce pocztowej lub kurierskiej. Czytelne etykiety z danymi nie powinny jednak trafiać później do kosza. Warto je wymazać, aby nie paść ofiarą oszustów. Nie za pomocą markera - użytkowniczka Instagrama pokazała lepszy sposób.

Jeśli rzadko odbieramy paczki, raczej się nad tym nie zastanawiamy. Gdy jednak kurier często puka do naszych drzwi z dużymi przesyłkami, nie tak łatwo nad tym zapanować. Kartony można ponownie wykorzystać, oddać lub po prostu wyrzucić. Jeśli mają trafić do kontenera, lepiej, żeby nie było na nich widocznych danych osobowych.

Oszuści tylko na to czekają

- Chodzi o to, by w makulaturze, którą zbieramy, nie znajdowały się żadne koperty z adresami, jakieś paczki. Bo są tam dane - adres zamieszkania, imię i nazwisko. Nie wyrzucajmy też wyciągów bankowych, numerów kont - tłumaczył już kilka lat temu prezes MPO w Sokółce w rozmowie z Radiem Białystok. Informacje te mogą zostać wykorzystane przez oszustów np. do zaciągnięcia kredytu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Etykietę z danymi osobowymi nie tak łatwo oderwać. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z mocnym klejem, a nalepka nie chce oderwać się w całości. Wtedy najczęściej sięgamy po długopis lub pisaka, aby wykreślić wszystko po kolei - imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail itd. Przy wielu paczkach to już dłuższy proces.

Magda, użytkowniczka Instagrama przedstawiająca się jako "magdamopuje", zdradziła swój niestandardowy sposób. Zamiast po markera, sięga po produkt kosmetyczny.

Jeden ruch i po problemie. Dane z etykiety znikną

"Ile razy zdarzyło ci się zamalowanie długopisem czy markerem swoich danych na paczkach? Mnie wielokrotnie, ale odkąd poznałam ten sposób, już nie mam problemu, żeby bezpiecznie usunąć dane z etykiet. Wystarczy, że użyjesz wacika i zmywacza do paznokci" - radzi.

Przy okazji warto przypomnieć, w jaki sposób pozbyć się kartonowych opakowań. Z pudełka należy wcześniej usunąć wszystkie inne materiały, jak np. taśmę klejącą - ta powinna trafić do pojemnika na odpady zmieszane. Resztę składamy na płasko i wyrzucamy do kontenera na papier.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także