Przekrój rolkę papieru toaletowego na pół. Efekt na wagę złota

Przekrój rolkę papieru toaletowego na pół. Efekt na wagę złota

Połówka papieru toaletowego ma nietypowe zastosowanie
Połówka papieru toaletowego ma nietypowe zastosowanie
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
14.07.2023 13:34, aktualizacja: 27.03.2024 09:43

Papier toaletowy to jeden z podstawowych środków higienicznych i trudno wyobrazić sobie bez niego życie. Jak się okazuje, można zastosować go też w inny sposób, np. robiąc domowy odświeżacz powietrza.

Produkcja papieru toaletowego rozpoczęła się już w XVI wieku w Chinach, jednak stał się on produktem ogólnodostępnym dopiero w 1857 roku. Ten niezbędny dziś wynalazek zawdzięczamy Josephowi Gayettemu, który wyprodukował miękki papier toaletowy bez drzazg. Choć przeznaczenie tego wynalazku wydaje się być dziś oczywiste, można wykorzystać go na kilka innych sposobów.

Przekrój papier na pół. Już nigdy nie kupisz odświeżacza powietrza

Odświeżacze powietrza to jeden z tych produktów, który niemalże każdy z nas ma w łazience. Mało kto wie, ale może zastąpić np. odświeżacz powietrza. Wystarczy, że przetniesz rolkę papieru toaletowego na pół, a następnie zamoczysz ją w płynie do płukania. Po wyschnięciu postaw na półce w toalecie. Będzie wydzielać przyjemny zapach przez długi czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co najlepsze, kiedy przestanie intensywnie pachnieć, możesz zamoczyć rolkę ponownie. To bardzo sprytne, a przy tym tanie rozwiązanie. Taki papier możesz wykorzystać również do przecierania mebli. Będą pięknie pachnieć, a kurz nie będzie się na nich tak szybko osadzał - płyn do płukania wykazuje właściwości antystatyczne.

Zwilż i zasiej rzeżuchę. Zakiełkuje w dwa dni

Kiełki rzeżuchy to nieodłączny element Wielkanocy. Możemy jednak jeść ją przez cały rok. Nasiona dostaniesz w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie ogrodniczym, a także w wielu marketach na dziale z roślinami. Uprawa jest bardzo prosta. Dzięki wykorzystaniu papieru toaletowego znacznie przyspieszysz proces wzrostu rośliny.

Jak to zrobić? Wystarczy, że przeciętą na pół rolkę zamoczysz w wodzie, a następnie wysypiesz na nią nasiona i postawisz w mocno nasłonecznionym miejscu. Po dwóch dniach wyrosną z niej kiełki rzeżuchy. Pamiętaj jednak aby użyć czystego papieru z nieotwartego wcześniej opakowania.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta