Przerażające wideo z Rosji. "Obrzydliwe i niemoralne"

Rosja wychowuje nowe pokolenie "patriotów"
Rosja wychowuje nowe pokolenie "patriotów"

24.02.2023 13:52, aktual.: 24.02.2023 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Rosji postępuje militaryzacja najmłodszych obywateli. Na dowód tego Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, opublikował na Twitterze przerażające nagranie. Widzimy na nim rosyjskie dzieci przygotowujące się do konkursu obsługi broni.

Zgodnie z planem Władimira Putina w rosyjskich szkołach prowadzi się propagandowe lekcje mające na celu "podniesienie poziomu patriotyzmu u dzieci oraz zaszczepienie w nich poczucia słuszności obrony Rosji". Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia z zajęć, na których oficerowie rosyjscy pokazywali dzieciom drastyczne sceny egzekucji. Teraz internet obiegło szokujące nagranie z konkursu obsługi broni.

"Wolę to od zabawy lalkami"

- Uczę w szkole, jak rozbiera się broń na części - mówi Jurij Polin, rosyjski nauczyciel. Po chwili wskazuje na uczennicę stojącą obok. - Ona wie, jak to się robi. Ćwiczy w domu. Myślę, że może rozebrać broń w mniej niż 45 sekund - oświadcza na nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Reporterka przeprowadzająca wywiad z nauczycielem zapytała, po co dziewczynce taka wiedza. Polin odpowiada, że "obecnie w życiu trzeba być przygotowanym na wszystko". - Lubię to i wolę od zabawy lalkami. Zajmowanie się automatem sprawia mi przyjemność. To też okazja do nauki nowych rzeczy - stwierdza uczennica. - Patrząc na Jurijego Polina, możemy z całą pewnością stwierdzić, że edukacja w Rosji ma przyszłość - podsumowała reporterka.

Przerażające nagranie pokazujące zawody rozkładania broni na czas opublikował na Twitterze Anton Heraszczenko - doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. "To jest obrzydliwe i niemoralne", "Jeśli Rosjanie potrzebują szkolić w taki sposób dzieci, to znaczy, że wojowanie zwyczajnie im nie wychodzi" - komentowali internauci.

Nowe pokolenie rosyjskich "patriotów"

W Rosji obowiązkowe przeszkolenie wojskowe uczniów zostało zniesione w 1990 roku. Niedawno przywrócono je na życzenie Władimira Putina. Składa się ono z trzech bloków tematycznych: "Podstawy bezpieczeństwa osobistego, społecznego i państwa", "Podstawy wiedzy medycznej i zdrowego stylu życia" oraz "Zapewnienie bezpieczeństwa militarnego państwa".

Ponadto od września 2022 roku w rosyjskich szkołach nauczany jest nowy przedmiot - "Rozmowy o ważnych sprawach", podczas którego nauczyciele poruszają tematykę patriotyzmu i nacjonalizmu, propagując kremlowską politykę.

- Szkoła jest łatwym obiektem do manipulacji przy pomocy propagandy. Łatwo jest napisać podręczniki do historii, przedstawiać współczesność w określony, pożądany przez polityków sposób. Dzieciom przedstawia się propagowany obraz rzeczywistości jako obiektywną wiedzę - mówiła w rozmowie z WP Kobietą prof. dr hab. Iwona Jakubowska-Branicka, socjolożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.