Trwa ładowanie...

Przez wojnę cierpią również dzieci. Ukraińska rzeczniczka podała dane

Od 24 lutego 2022 roku, czyli od dnia rozpoczęcia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zginęło 148 najmłodszych obywateli napadniętego kraju. Na tym jednak zatrważające dane się nie kończą. Ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich przekazała informacje na Telegramie.

Dzieci na przejściu granicznym w Medyce, początek marca 2022 r. (Wally Skalij/Los Angeles Times via Getty Images)Dzieci na przejściu granicznym w Medyce, początek marca 2022 r. (Wally Skalij/Los Angeles Times via Getty Images)Źródło: GETTY, fot: 2022 Los Angeles Times, Wally Skalij
d1z0kkc
d1z0kkc

Ludmyła Denysowa 31 marca przedstawiła na Telegramie, czyli aplikacji podobnej do Instagrama, zbiór danych dotyczących ukraińskich dzieci. Rosyjska agresja na wolny, niezależny kraj trwa już ponad miesiąc. W tym czasie życie w zasadzie wszystkich mieszkańców Ukrainy wywróciło się do góry nogami. Denysowa, która jest rzeczniczką praw obywatelskich, zwróciła w poście uwagę na najmłodszych.

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji zginęło 148 ukraińskich dzieci

"Wedle stanu na dzień 31 marca o godz. 8 rano, zgodnie z danymi jednolitego rejestru dochodzeń przedprocesowych i innych źródeł, od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 148 dzieci, a 232 zostało rannych" - napisała Denysowa. 

Rzeczniczka słusznie podkreśliła, że są to jedynie szacowne dane, których nie da się obecnie właściwie zweryfikować. Walki wciąż się toczą. Wciąż miasta, gdzie przebywa wiele ludności cywilnej, są pod ostrzałem.

d1z0kkc

Oprócz rannych i zabitych wiele dzieci przemieściło się na zachód Europy. Jak podaje ONZ, z Ukrainy przemieściły się ponad 2 miliony najmłodszych obywateli tego państwa. Około 1,1 miliona znalazło się w Polsce.

Dane wciąż są szacowane i aktualizowane

UNICEF, czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci podzielił się informacją o tym, że do środy 30 marca ze swoich domów za granicę uciekły ponad 2 miliony młodych Ukraińców. Kolejne 2,5 miliona zostało zmuszone do szukania schronienia w innych częściach napadniętego przez Rosjan kraju.

Biuro Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców podało, że najwięcej młodych gości z Ukrainy przyjęły Polska, Rumunia, Mołdawia, Węgry, Słowacja oraz Czechy.

d1z0kkc

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome.

Jak rozważnie wybierać zabawki które zabieramy w podróż?

d1z0kkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1z0kkc