Przyśnił ci się zmarły? Na to koniecznie zwróć uwagę

Sny o zmarłych zawsze coś oznaczają
Sny o zmarłych zawsze coś oznaczają

24.01.2023 19:49, aktual.: 28.01.2024 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sny o zmarłych lub o własnej śmierci mogą przytrafić się każdemu z nas. Często jesteśmy nimi zaniepokojeni i zastanawiamy się, dlaczego przyśniła nam się zmarła osoba. Analityczka snów podkreśla, że ukryte są w tym ważne informacje.

Sny o zmarłych nie są przypadkowe i mogą kryć się w nich ważne wskazówki dla nas – tak dowodzi w swoim artykule na stronie "Psychology Today" badaczka Layne Dalfen, która od ponad 40 lat jest analityczką snów. Ekspertka jest także członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań Snów oraz wieloletnią wykładowczynią na Uniwersytecie Concordia w Montrealu.

Co znaczą sny o zmarłych? Analityczka wyjaśnia

Analityczka opisała znaczenie snów o zmarłych na przykładzie snu pewnej kobiety o imieniu Laura, której przyśniła się zmarła kilka lat wcześniej siostra. We śnie Laura była w pokoju, w którym czuła się komfortowo, mieszkała tam lub miała zamieszkać. Siedziała na stołku w kącie i usuwała pajęczyny i pająki, jednak nie czuła przed nimi lęku. Siostra kobiety była w pokoju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mimo że, jak podkreśla Laura, miały raczej burzliwe relacje, których nie udało się poukładać, rozmawiały i obie były zrelaksowane. "Kiedy się obudziłam, tak mocno poczułam jej obecność. To było prawdziwe. I tak dobrze było spędzać z nią czas w ten sposób" - opisywała Laura.

Dalfen spytała Laurę, czy kiedykolwiek czuła, że ma kontrolę nad swoim życiem. Kobieta odpowiedziała, że nie wie. "Wiedziałabyś, gdybyś ją miała" - odpowiedziała badaczka i spytała: "Czy czujesz się teraz, jakbyś była w nowej przestrzeni?" Wyjaśniła, że może chodzić na przykład o nowe nastawienie do czegoś albo podejście do życia.

Laura opowiedziała, że planowała odnowić salon, jednak czuje, że sen ma głębsze znaczenie. Wyznała, że poznała jakiś czas temu kobietę, z którą dużo rozmawiała, m.in. o komunikowaniu się oraz o zmianie pracy. "Dzięki tym rozmowom poczułam, że muszę »oczyścić swój umysł z pajęczyn«" - powiedziała.

Sny o zmarłych nie są przypadkowe

"Kiedy Laura stoi u drzwi życiowych zmian, odczuwa opór przed przekroczeniem ich, podobnie jak wiele innych osób. Jej sen o siostrze przyniósł dobre samopoczucie, które może pomóc jej iść naprzód, a także przypomnieć jej o cechach siostry, które mogą wesprzeć ją w jej podróży" — czytamy w "Psychology Today". Ekspertka podkreśliła też, że "we śnie zawsze leży rozwiązanie problemu" - chociaż nie zawsze musi być ukazane wprost, a za pomocą różnych wskazówek.

Jej zdaniem, sny o śmierci i zmarłych "mogą otworzyć okno na inny świat i otworzyć nam oczy na świat w nas samych" — podkreśla analityczka snów. Należy jednak zadawać właściwe pytania, dotyczące szczegółów snu i być otwartym na interpretacje.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (86)