Blisko ludziRafał Trzaskowski spotkał się z Andrzejem Dudą. Prezydent Warszawy zaliczył wizerunkową wpadkę

Rafał Trzaskowski spotkał się z Andrzejem Dudą. Prezydent Warszawy zaliczył wizerunkową wpadkę

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim (fot. TT Kancelaria Prezydenta)
Spotkanie w Pałacu Prezydenckim (fot. TT Kancelaria Prezydenta)
Źródło zdjęć: © TT Kancelaria Prezydenta

30.07.2020 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Duda w końcu doczekał się podania dłoni przez Rafała Trzaskowskiego. Politycy spotkali się w Pałacu Prezydenckim, by omówić bieżące sprawy stolicy. Chociaż obaj wyszli zadowoleni, to nie obyło się bez wpadek. Faux-pas na salonach zaliczył Rafał Trzaskowski.

Na to spotkanie czekaliśmy długo. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w końcu po zakończonej kampanii wyborczej podali sobie ręce i zasiedli przy wspólnym stole. Politycy spotkali się, by omówić obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Andrzej Duda po spotkaniu zdradził, że nie był to jedyny temat do rozmów.

Rafał Trzaskowski zaliczył faux pas na salonach

Kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia, internauci zwrócili uwagę na pewien szczegół. Uwagę przyciągnęły buty Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy na tak ważne spotkanie do garnituru dobrał obuwie kultowej marki "Dr. Martens". W internecie natychmiast pojawiły się komentarze o wpadce polityka.

Dr Irena Kamińska-Radomska nie ma wątpliwości co do tego, że Rafał Trzaskowski na tę okazję powinien wybrać inny model butów. – Absolutnie tak nie wypada. Nawet nie trzeba pytać o strój, kiedy zaprasza nas prezydent. Na takie spotkania zakładamy garnitur, białą koszulę, krawat, czarne skarpety i czarne wiązane buty. Zasady są proste, jeśli ich nie przestrzegamy, jest to faux-pas – zaznacza specjalistka od etykiety.

Specjalistka zastrzega również, że takie połączenie jest nieodpowiednie nie tylko na spotkanie z prezydentem, ale na każde oficjalne wyjście. Jeśli decydujemy się na garnitur, to buty również muszą być eleganckie, w przeciwnym razie łamiemy dress code.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1920)
Zobacz także