Trwa ładowanie...
d4g7al3

Robert Makłowicz opowiedział o swojej trudnej miłości do karpia. Przed świętami nie pływa w jego wannie

Robert Makłowicz zabrał głos w sprawie świątecznego karpia. "To raczej jest trudna miłość i bez wzajemności" – powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Makłowicz nie kupuje żywego karpia
Robert Makłowicz nie kupuje żywego karpia (ONS.pl)
d4g7al3

Robert Makłowicz w rozmowie z magazynem "Wprost" wyznał, że karp jest lubianą przez niego rybą. – W Węgrzech, w Czechach, Austrii czy też północnej Chorwacji potrawy z tej ryby jada się przez cały rok, są obecne w restauracyjnych menu na okrągło. U nas nie – mówi. Mimo to Makłowicz jest przeciwny kupowaniu żywych karpi.

Robert Makłowicz – karp wigilijny

Makłowicz wyznaje, że w jego wannie nie pływa karp, ponieważ takowej nie posiada. Kucharz przyznaje też, że wielokrotnie brał udział w akcji przeciwko sprzedaży żywych ryb, ponieważ odkąd istnieje chłodnictwo nie ma potrzeby, żeby żywe zwierzęta przenosić w plastiku do domu, a później męczyć je w wannie.

d4g7al3

– Wsadzanie karpi do wanny to peerelowska zaszłość. Nigdy nie było wiadomo, kiedy je rzucą na rynek. Czasem czynili to ze znacznym wyprzedzeniem i wówczas ryby przez dwa tygodnie męczyły się w wannie pełnej chlorowanej wody, a ich nabywcy kąpali się u sąsiadów – wyjaśnia.

Makłowicz nie widzi sensu w tej tradycji. W zeszłym roku Lidl, Biedronka, a także częściowo Carrefour i Auchan wycofały się ze sprzedaży żywych karpi. W tym roku Auchan całkowicie zrezygnował ze sprzedaży żywych ryb i postanowił w ten sposób przyłączyć się do zwiększania świadomości wśród konsumentów.

Zobacz także: Świąteczna sesja zdjęciowa. Sposób na rodzinne wspomnienia

Zobacz także: Agnieszka Staszak o pracy w fundacji. Wspiera osoby łysiejące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g7al3

Podziel się opinią

Share
d4g7al3
d4g7al3