Rosjanie już się szykują. Nagranie krąży w sieci

Rosjanie już się szykują. Nagranie krąży w sieci

Anton Heraszczenko opublikował filmik z rosyjskimi przedszkolakami
Anton Heraszczenko opublikował filmik z rosyjskimi przedszkolakami
Źródło zdjęć: © Getty Images
30.03.2023 15:43, aktualizacja: 30.03.2023 18:32

Anton Heraszczenko jest doradcą szefa MSW Ukrainy. To właśnie on opublikował nagranie, które wstrząsnęło opinią publiczną. Rosjanie już od wczesnych lat szkolnych uczą dzieci musztry.

Nie jest tajemnicą, że rosyjskie władze od wczesnych lat przygotowują obywateli do pełnienia służby wojskowej. Okazuje się jednak, że pierwsze "szkolenia" podejmują już w przedszkolach. Najnowsze nagranie opublikowane przez ukraińskiego polityka zaskakuje.

Rosyjskie przedszkolaki uczą się maszerować

Anton Heraszczenko wielokrotnie publikował na swoich mediach społecznościowych treści, które miały demaskować działania rosyjskiej władzy. Tym razem zszokował opinię publiczną nagraniem z przedszkolakami w rolach głównych.

Doradca szefa MSW Ukrainy podzielił się na Twitterze filmem, na którym widać, jak dzieci w asyście nauczycielek, uczą się odpowiednio maszerować. Tuż za nimi można także dostrzec żołnierzy. Heraszczenko napisał, że właśnie w ten sposób maluchy przygotowują się do zbliżających się hucznych obchodów Dnia Zwycięstwa, które odbędą się 9 maja.

Heraszczenko zaznaczył, że przedszkolaki mają wówczas mieć specjalne zadanie związane z reprezentowaniem różnego rodzaju rosyjskich sił zbrojnych. Dodatkowo podkreślił, że rodzice są zmuszeni do zakupu mundurów wojskowych dla swoich dzieci, by mogły w nich wystąpić na zbliżającej się uroczystości. Internauci nie ukrywają swojego oburzenia:

"Widzę, że wkrótce nastąpi dynamiczna wymiana między uczniami z Korei Północnej i Rosji. Kim może dać Putinowi kilka wskazówek", Przemoc wobec dzieci", "Co za zepsute społeczeństwo" - czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Huczne obchody Dnia Zwycięstwa w Rosji

Dzień Zwycięstwa jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Federacji Rosyjskiej. Co roku obchodzony jest 9 maja. Dzień ten świętowany jest od wielu lat, jednak to właśnie za rządów Władimira Putina zyskało na większym znaczeniu.

Podczas oficjalnych uroczystości jednym z głównych elementów wydarzenia jest przemowa prezydenta. Tego dnia z największymi honorami prezentowana jest armia oraz sprzęt wojskowy. Oddawany jest także hołd poległym żołnierzom.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także