Połóż na parapecie. Wilgoć z okien zniknie na dobre

Pozbędziesz się wilgoci z okien
Pozbędziesz się wilgoci z okien
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

16.10.2024 12:51, aktual.: 16.10.2024 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wilgoć w pomieszczeniach może być szkodliwa dla naszego zdrowia. Jest prosty sposób na to, aby w sezonie grzewczym, ale też w takich pomieszczeniach jak kuchnia, czy łazienka, gdzie bardzo często para wodna skrapla się na szybach. Wystarczy wyposażyć się w jeden produkt.

Zbyt duża wilgotność panująca w domach może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych, wśród których wymienić można objawy alergiczne, bóle głowy oraz żołądka, a nawet katar. Na szczęście istnieje prosty sposób na pozbycie się wilgoci z mieszkania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żwirek dla kota na wilgoć w oknach

Żwirek dla kota to nie tylko niezbędny element dla właścicieli futrzanego pupila, ale także efektywne narzędzie w zwalczaniu wilgoci. Dzięki swojej zdolności do zbrylania się po kontakcie z płynami żwirek nie tylko utrzymuje higienę, ale także skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy i jest łatwy w wymianie. Jest to również komfortowe rozwiązanie dla samego zwierzęcia, które może zakopywać swoje odchody zgodnie z naturalnymi instynktami.

Okazuje się, że żwirek przydaje się nie tylko właścicielom kotów, lecz także osobom borykającym się z nadmierną wilgocią. Skraplająca się para wodna na szybach może być symptomem tego problemu. Wystarczy wsypać żwirek do miseczki i postawić ją na parapecie. Zawartość należy wymieniać co tydzień lub częściej, jeśli zauważymy szybką absorpcję wilgoci. Alternatywnie można wsypać żwirek do skarpetki lub pończochy, które już nam nie są potrzebne, zawiązać i umieścić przy oknie.

Inne substancje pochłaniające wilgoć

Zamiast żwirku, można użyć również ryżu lub soli. Substancje te działają bardzo podobnie. Wystarczy wsypać je do otwartego pojemnika na parapecie lub do skarpetki czy pończochy i związać.

Podkreśla się, że nadmierna wilgotność w pomieszczeniach, zwłaszcza w łazienkach i kuchniach, jest często wynikiem niesprawnej wentylacji lub niewłaściwych nawyków, jak suszenie prania na kaloryferze. Nadmiar wilgoci sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i roztoczy, co może powodować różne problemy zdrowotne.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)