Rozsyp pod łóżkiem. Już odrobina zdziała cuda

Rozsyp pod łóżkiem. Już odrobina zdziała cuda

Rozsyp sól pod łóżkiem
Rozsyp sól pod łóżkiem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Olga Yastremska, New Africa, Africa Studio
oprac. NT
16.12.2022 10:53, aktualizacja: 17.12.2022 15:14

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Zdarza się, że nocną regenerację zaburzają różne czynniki. Jednym z nich mogą być rozwijające się zarodniki pleśni. By temu zapobiec, należy używać pochłaniaczy wilgoci. Taki łatwo wykonasz samodzielnie.

Sypialnia to jedno z tych pomieszczeń w domu, o które należy szczególnie dbać. Spędzamy w niej co najmniej osiem godzin w ciągu doby, dlatego musimy czuć się tam dobrze. O regularnym wietrzeniu pokoju, zmianie pościeli i wycieraniu kurzu chyba nikomu nie trzeba przypominać. Co z wilgocią w pomieszczeniu? Sprawdź ten genialny trik.

W okresie jesienno-zimowym, w wyniku złej wentylacji pomieszczeń i dużej wilgotności, w domu może pojawić się pleśń. Jest ona bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia, dlatego zawczasu należy zadbać o to, by nie pojawiła się w pomieszczeniach. Znamy bardzo tani i skuteczny trik, który ułatwi ci to zadanie. Działa tak samo dobrze, jak sklepowe pochłaniacze.

Domowy pochłaniacz wilgoci

Aby pleśń nie pojawiła się w miejscach trudno dostępnych, takich jak przestrzeń pod łóżkiem, warto pod meblem wysypać trochę soli. By nie zrobić bałaganu, umieścić ją możesz na talerzyku, w miseczce lub w otwartym słoiku. Sól jest doskonałym pochłaniaczem wilgoci i dzięki niej w pomieszczeniu nie pojawi się pleśń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ten sposób również się sprawdzi

Inny domowy pochłaniacz wilgoci możesz zrobić z ryżu, który równie dobrze pochłania wodę. Wsyp produkt kuchenny do bawełnianego woreczka i dodaj do niego kroplę ulubionego olejku zapachowego. Dzięki temu pomieszczenie będzie wolne od pleśni i dodatkowo będzie pięknie pachnieć.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta