Rozsyp na trawniku. "Inwazja" mrówek zniknie w mgnieniu oka

Rozsyp na trawniku. "Inwazja" mrówek zniknie w mgnieniu oka

Mąka kukurydziana pomoże na inwazję mrówek
Mąka kukurydziana pomoże na inwazję mrówek
Źródło zdjęć: © Getty Images
25.03.2024 14:15, aktualizacja: 25.03.2024 15:21

W przypadku problemów z natrętnymi mrówkami warto wypróbować domowe sposoby. Dzięki temu uda nam się je odstraszyć, jednocześnie nie szkodząc naturze ani własnym zwierzętom. Oto jak można to zrobić szybko i prosto.

To niby pożyteczne stworzenia, a jednak nie zależy nam specjalnie, aby pasożytowały akurat na naszym terenie. Wraz z nadejściem wiosny o ogrodzie zaczynają pojawiać się mrówki, a gdy ich populacja przesadnie urośnie, mogą stać się uciążliwymi szkodnikami, niszcząc rośliny i uprawy. Na szczęście, aby skutecznie się ich pozbyć, nie ma potrzeby sięgać po drogie (i często niekorzystne dla środowiska) środki chemiczne dostępne w sklepach ogrodniczych. Domowe sposoby sprawdzą się równie dobrze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mrówki są pożyteczne, ale mogą też uszkadzać rośliny

Obecność mrówek w ogrodzie może mieć pozytywne skutki, np. przyczyniać się do napowietrzania gleby i usuwania resztek organicznych (ponieważ owady w naturalny sposób "sprzątają" cały teren). Jednocześnie szkodzą rosnącym wokół roślinom – zjadają młode pędy, w znaczący sposób hamując wzrost i uszkadzając owoce.

Jeśli populacja mrówek w ogrodzie za bardzo wzrośnie, nie ma na co czekać, trzeba przystąpić do walki. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest rozsypanie na trawie pewnego produktu, który znajduje się w każdym domu. Ta prosta metoda pozwala się pozbyć mrówek w zaledwie jeden dzień.

Mąka kukurydziana na mrówki – to naprawdę działa

Sama w sobie mąka kukurydziana nie jest toksyczna, jednak bardzo szkodzi mrówkom. Jak wiele innych owadów, nie są one w stanie strawić skrobi, którą zawiera kukurydza. Jeśli ją spożyją, mąka kukurydziana w ich organizmach może pęcznieć, co doprowadzi do powstania zaburzeń trawienia i w konsekwencji śmierci owadów. Właśnie dlatego rozsypanie mąki na trawie stanowi tak skuteczny sposób na odstraszanie i eliminację uciążliwych mrówek.

Wystarczy, że rozsypiemy mąkę kukurydzianą w tych miejscach, gdzie mrówki najczęściej się gromadzą, a wtedy na pewno zaczną ją spożywać. Doprowadzi to do ich szybkiej eliminacji.

Podobną rolę spełnią obierki z warzyw. Zawarte w nich substancje są dla tych owadów toksyczne, dlatego zadziałają w dość podobny sposób. Warto przy okazji zaznaczyć, że mąka kukurydziana jest bezpieczna dla zwierząt domowych, więc nic im nie grozi. To proste, ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się pięknym ogrodem bez uciążliwych mrówek.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta