Trwa ładowanie...
d1xk40k

Rzeczy, które musisz przemyśleć, zanim pójdziesz do łóżka z nowo poznaną osobą

Seks jest sprawą prywatną, dlatego nikt nie powinien mieć wpływu na twoją decyzję, czy powinnaś uprawiać seks na pierwszej, piątej randce czy weselu — nie twój najlepszy przyjaciel, nie twoja mama, nie twój mentor ani żadna osoba. Tylko ty możesz podjąć decyzję, kiedy nadejdzie odpowiedni czas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeczy, które musisz przemyśleć, zanim pójdziesz do łóżka z nowo poznaną osobą
Rzeczy, które musisz przemyśleć, zanim pójdziesz do łóżka z nowo poznaną osobą (123RF)
d1xk40k

Czy należy uprawiać seks z kimś, z kim się spotykasz, jeśli byłaś z nim tylko na jednej randce? Czy lepiej poczekać? Oto kilka rzeczy do przemyślenia, które zdradza portalowi YourTango.com ekspertka od relacji, Laurel House.

1. Podejmij własną decyzję, czy chcesz uprawiać seks, czy nie

"Są pary, które uprawiają seks na pierwszej randce i kończą w całkowicie zdrowych, trwałych związkach, które prowadzą do szczęśliwych i satysfakcjonujących małżeństw. Są także tacy ludzie, którzy uprawiali seks na pierwszej randce i nigdy więcej się do siebie nie odezwali.
Pamiętaj – nie nie musisz. Upewnij się tylko, że podjęłaś dobrą dla siebie samej decyzję" - mówi Laurel.

2. Wiedz, że seks nie jest równoznaczny z relacją

d1xk40k

"Jeśli wiesz, że normalnie przywiązujesz się po seksie, nie uprawiaj go na pierwszej randce" - radzi House.

3. Pomyśl o swoich oczekiwaniach i chroń własne emocje

"Powiedz o swoich oczekiwaniach, zanim pójdziecie do łóżka. Jeśli pragniesz jedynie seksu, ktoś może zostać zraniony. Upewnij się, że macie takie samo podejście, i że poradzicie sobie z tym emocjonalnym bagażem" - zaznacza House.

4. Nigdy nie ulegaj naciskom, aby pójść na całość

"Uprawiaj seks tylko, jeśli naprawdę chcesz uprawiać seks. To twoja decyzja i nikt nie powinien cię naciskać" - podpowiada House.

d1xk40k

5. Jeśli zdecydujesz się na seks, użyj prezerwatywy

"Właśnie zaczynasz, więc graj bezpiecznie. Pamiętaj, to jest pierwsza randka. Jeśli coś nie zagra, będziesz spokojniejsza" - mówi Laurel.

6. Nie żałuj swoich wyborów

"Po podjęciu decyzji trzymaj się swojej decyzji. Jeśli masz zamiar tego żałować, nie rób tego! Jeśli zastanawiasz się "czy powinnaś uprawiać seks na pierwszej randce?" i czujesz, że nie powininnaś, to po prostu przestań, ale jeśli dobrze się bawiłaś i czułaś się komfortowo z decyzją o seksie, nie żałuj tego" - mówi eskpertka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xk40k

Podziel się opinią

Share

d1xk40k

d1xk40k