Blisko ludziSeks a sposób chodzenia

Seks a sposób chodzenia

Seks a sposób chodzenia
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.09.2008 11:39, aktual.: 26.05.2010 20:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co ma seks do sposobu chodzenia? Okazuje się,
że całkiem sporo: kobiety przeżywające orgazm chodzą inaczej.

Co ma seks do sposobu chodzenia? Okazuje się, że całkiem sporo: kobiety przeżywające orgazm chodzą inaczej. "The Journal of Sexual Medicine".

Przekonuje o tym dr Stuart Brody, który wraz z belgijskimi przeprowadził stosowny eksperyment. Do badań zaangażował 16 studentek. Kobiety wypełniały ankietę dotyczącą ich życia seksualnego, po czym były dyskretnie filmowane na video w miejscach publicznych.

Obserwatorom na podstawie sposobu chodzenia udało się zgadnąć w 80 procentach przypadków, które kobiety nie miały problemów z orgazmem. Te z udanym seksem poruszały się z większą długością kroków i znaczniejszą rotacją kręgów, czyli intensywniejszym kręceniem biodrami.

Być może budowa anatomiczna niektórych kobiet bardziej predestynuje je do orgazmu. Przykurcze mięśni miednicy mogą utrudniać nie tylko chodzenie. Zaspokojone kobiety mogą się też czuć bardziej pewne siebie i kroczyć swobodniej. Pewną rolę mógłby odgrywać również szczęśliwy związek.

Wcześniejsze badania doktora Brody'ego wykazały, że seks, połączony z penetracją, zmniejsza poziom stresu przed publicznym wystąpieniem, a także jest świetnym sposobem na szczupła sylwetkę. Inni naukowcy napomykają z kolei o związku między orgazmem a lepszym zdrowiem psychicznym.(PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także