Ulubiony seks Polaków. Sprawdzili z kim, jak i gdzie

Nowy raport na temat seksualności Plaków
Nowy raport na temat seksualności Plaków
Źródło zdjęć: © Getty Images Plus, getty images, iStock | Getty Images

10.05.2024 20:13, aktual.: 10.05.2024 21:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż o seksie mówi się coraz częściej, przez wielu uważany jest za temat tabu. Firma zajmująca się dystrybucją zabawek erotycznych zdecydowała się sprawdzić m.in. z kim, gdzie i jak Polacy lubią się kochać. Co 20. ankietowany nie robi tego "prawie nigdy".

Firma EasyToys przedstawiła wyniki badania dotyczącego życia seksualnego polskiego społeczeństwa. W sondażu wzięło udział 1079 osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Z opublikowanego raportu można dowiedzieć się m.in. czy Polacy są zadowoleni ze swojego życia seksualnego, gdzie lubią się kochać, a także jak często uprawiają seks. Okazuje się, że nieco ponad połowa respondentów, bo aż 52 proc. jest zdania, że dobre życie erotyczne jest bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seks po polsku

Według raportu mniej niż połowa (46 proc.) Polaków jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Szczęśliwsi są ci, którzy są w stałych związkach. W takich relacjach oceniają też wyżej swoją sprawność seksualną. Badanie wykazało, że codzienny seks wśród Polek i Polaków to rzadkość i zdarza się jedynie 5 proc. rodaków. Tyle samo osób zaznaczyło, że "prawie nigdy" go nie uprawia.

36 proc. respondentów przyznało, że uprawia seks częściej niż raz w tygodniu, a 15 proc. kocha się przynajmniej raz w miesiącu. Polacy częściej wybierają seks w parze, niż masturbację. Tylko 7 proc. ankietowanych masturbuje się codziennie, a 16 proc. - częściej niż raz w tygodniu. 27 proc. nie robi tego "prawie nigdy".

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne

Główne powody masturbacji Polaków

Jest kilka powodów, które sprawiają, że nasze społeczeństwo wybiera masturbację. Przeważnie Polacy decydują się na nią ze względu na satysfakcję seksualną, poprawę samopoczucia lub możliwość obcowania z własną wyobraźnią. Co ciekawe, 4 proc. mężczyzn w wieku 18-34 lat przyznało się do masturbacji w pracy.

Panowie zdecydowanie częściej wolą uprawiać seks przy zapalonym świetle, z czego większość kobiet woli robić to po ciemku lub pod prześcieradłem. Bez względu na płeć większość respondentów przyznała, że woli długie stosunki od tych szybkich.

Badanie EasyToys ujawnia, że większość respondentów, bo aż 81 proc. najbardziej lubi seks w łóżku. Chociaż zdarzają się też pikantne przygody w innych miejscach, np. pod prysznicem czy na kanapie. 37 proc. badanych fantazjuje o seksie w otoczeniu natury, a aż 29 proc. chciałoby spróbować swoich sił w miejscu publicznym. 9 proc. ankietowanych miało już okazję zrealizować swoją fantazję o kochaniu się na plaży.

Badanie wskazuje również na preferencje co do pory dnia i roku. Dla ponad 80 proc. badanych najlepszym momentem na igraszki jest wieczór. Wiosna i lato zdecydowanie wygrywają z jesienią i zimą, jako miesiące, które sprzyjają erotycznym uniesieniom.

Ulubione pozycje polskiego społeczeństwa

Na pierwszym miejscu pojawiła się pozycja "na pieska", którą wskazało 33 proc. badanych. Pozycja misjonarska znalazła się na drugim miejscu, a podium zamyka "jeździec".

Badanie przeprowadzone przez EasyToys pokazuje, że orgazm nie jest jedynym wyznacznikiem satysfakcjonującego seksu. Okazuje się, że mniej niż połowa respondentów uważa go za niezbędny element udanego zbliżenia.

Co ciekawe, badanie ujawniło również najczęstsze czynności wykonywane po stosunku. 31 proc. mężczyzn zaraz po rozmawia z partnerką, podczas gdy 29 proc. od razu kieruje się do łazienki. Te zwyczaje są zgodne z zaleceniami urologów i ginekologów, którzy podkreślają, że oddanie moczu po stosunku jest ważną częścią profilaktyki infekcji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (143)
Zobacz także