Seksuolożka o ważnej zasadzie. Przeczytaj przed pójściem do łóżka

Podczas pierwszej randki musimy zadbać o bezpieczeństwo
Podczas pierwszej randki musimy zadbać o bezpieczeństwo
Źródło zdjęć: © Getty Images

09.11.2023 15:00, aktual.: 17.01.2024 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Seks na pierwszej randce jest dobrym czy złym pomysłem? Co, jeśli odczuwamy po nim wyrzuty sumienia i moralny niepokój? I jak najbezpieczniej uprawiać seks z osobą, którą spotykamy pierwszy raz w życiu? Oto co mówi na ten temat seksuolożka.

Seks na pierwszej randce wywołuje wiele kontrowersji i wątpliwości. Bywa, że magia i chemia między dwojgiem sprawia, że pożądanie bierze górę i decydujemy się na zakończenie spotkania w łóżku. Niektórzy jednak odczuwają później wyrzuty sumienia i zastanawiają się, czy postąpili słusznie.

Czy seks na pierwszej randce to dobry pomysł?

- Nie ma nic złego w chęci seksu na pierwszej randce, jeśli czujesz się z tym komfortowo - podkreśla seksuolożka Bridget Scholes na łamach serwisu fashionjournal.com.au. Wspomina natomiast, że seks na pierwszej randce wiąże się z pewnym stopniem piętna, w zależności od kultury, religii i społeczeństwa, w którym żyjesz.

Czy seks na pierwszej randce jest dobrym czy złym pomysłem? - Jeśli chodzi o spanie z kimś na pierwszej randce, nie ma dobrej ani złej odpowiedzi. Żyjemy teraz w świecie, w którym seksualność i ekspresja seksualna są coraz bardziej doceniane i celebrowane, więc jeśli istnieje chemia, jest to zgodne z twoją tożsamością i jest dla ciebie dobre, dlaczego nie? - pyta seksuolożka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seks na pierwszej randce. O tym pamiętaj

Seksuolożka podkreśliła, że kluczowa jest odpowiednia komunikacja wcześniej. Jeśli na przykład poznaliśmy się przez internet, warto jeszcze przed spotkaniem przeprowadzić wstępną rozmowę na temat swoich planów i odczuć, ale także o konkretnych rozwiązaniach dotyczących antykoncepcji.

- Jeśli wam to odpowiada i istnieje na to zgoda, w zbudowaniu atmosfery może pomóc seksting. Pozwoli wam też komunikować się ze swoją partnerką w zabawny sposób - doradziła Scholes. - Porozmawiajcie o tym, czego chcecie i co jest dla was dobre.

Już trakcie randki najważniejsze, żeby upewnić się, że czujemy się w 100 proc. bezpiecznie i komfortowo z osobą, z którą chcemy iść do łóżka. Dobrze więc nie umawiać się w domu, ale w kawiarni, restauracji czy pubie.

- Spotkanie w miejscu publicznym przy drinku, kawie lub kolacji zapewni ci zabezpieczenie, dzięki któremu możesz powiedzieć "nie", jeśli nie poczujesz się dobrze i zdecydujesz, że chcesz się wycofać - czytamy na stronie fashionjournal.com.au.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także