Trwa ładowanie...

Siedem miesięcy temu do jej wioski wtargnęli Rosjanie. Tak powitała Ukraińców

Ogromna liczba Rosjanek i Rosjan nie popiera działań Władimira Putina, który prawie osiem miesięcy temu rozpętał wojnę w Ukrainie. Przykładem jest Valentina – pochodząca z Syberii staruszka, która w wyzwolonej wiosce wita żołnierzy Kijowa z otwartymi ramionami i talerzem ciepłej zupy.

Rosyjska staruszka powitała ukraińskich żołnierzy w odbitej wiosce Rosyjska staruszka powitała ukraińskich żołnierzy w odbitej wiosce Źródło: YouTube
d31uc4u
d31uc4u

Od kilku tygodni mówi się o skutecznej kontrofensywie ukraińskich żołnierzy, którzy odbijają kolejne miejscowości na wschodzie i południu kraju. Jednak w ostatnim czasie rosyjska armia obrała sobie za cel ataków rakietowych stolicę Ukrainy oraz cały obwód kijowski, gdzie trafiony został w sobotni poranek ważny obiekt energetyczny. Jednak ogólne skutki tych natarć nie są tak dotkliwe dzięki ukraińskiej obronie przeciwlotniczej. 

Ukraińska armia wyzwala kolejne miejscowości

Ukraińscy żołnierze mogą liczyć na zrozumienie, wsparcie i pomoc od wielu obywateli Rosji. W jednej z odbitych wiosek niektórzy z nich spotkali Valentinę, która witała ich tradycyjną w tamtym regionie zupą. Na kanale YouTube Radia Wolna Europa pojawił się materiał zawierający rozmowę ze staruszką. Rosjanka nie mogła powstrzymać łez.

Rosjanka z czułością wita ukraińskich żołnierzy

– Pochodzę z Syberii, z okolic Krasnojarska. Karmię ich (ukraińskich żołnierzy – przyp.red.), by ogrzać ich serca. Robię, co mogę. Troszczę się o nich. Nie mogę mówić o tym, nie płacząc. Czekaliśmy na nich. Teraz nasi chłopcy, nasi obrońcy wreszcie przyszli. Jesteśmy tacy szczęśliwi – mówiła reporterowi.

d31uc4u

Nazwa wsi nie została podana ze względów bezpieczeństwa. Wiadomo jednak, że znajdowała się pod rosyjską okupacją od siedmiu miesięcy. W materiale pokazano także Wołodymyra, który stara się odbudować swój dom. Opowiedział o tym, jak w pobliżu musiał pochować swoją teściową, która zginęła podczas ataku. 

Russian Woman Welcomes Ukrainian Troops In Liberated Village

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Rosjanie wpadli w pułapkę. Dwie potężne eksplozje zrównały ich z ziemią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d31uc4u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d31uc4u