Siostra Łucja została podmieniona? Teoria przybiera na sile

Siostra Łucja została podmieniona? Teoria przybiera na sile

Lucia dos Santos, rok 2000.
Lucia dos Santos, rok 2000.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mondadori Portfolio/Archivio Grzegorz Galazka/Grzegorz Galazka
30.10.2023 11:46, aktualizacja: 30.10.2023 12:28

Siostra Łucja przez lata słynęła ze swoich konserwatywnych poglądów. W pewnym momencie zakonnica zrobiła zwrot praktycznie o 180 stopni. Z tego względu wiele osób twierdzi, że została zastąpiona przez sobowtóra.

Siostra Łucja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych mistyczek na świecie. Już jako 10-latka miała doświadczyć pierwszych objawień, które zostały uznane za maryjne. Młoda siostra Łucja miała widzenia od maja do października w 1917 roku. Co więcej, miała świadków owych objawień - była wówczas z dwojgiem innych dzieci.

Miała doznać objawień. Później wstąpiła do zakonu

Łucja wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Doroty w Vilar. W 1948 roku, za pozwoleniem ówczesnego papieża, odeszła ze zgromadzenia i wstąpiła do zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Coimbrze. To właśnie wówczas otrzymała imię Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Siostra Łucja przez kolejne lata miała doświadczać objawień dotyczących przyszłości. Portugalska zakonnica początkowo miała poparcie Kościoła Katolickiego, ze względu na swoje poglądy. Późnej jednak doszło do pewnej przemiany siostry, która sprawiła, że jej dotychczasowi fani podzielili się na dwa obozy.

Zmarła dużo wcześniej? Oto najpopularniejsza teoria spiskowa

98-letnia siostra Łucja miała odejść w 2005 roku. Część osób twierdzi jednak, że tak naprawdę zakonnica zmarła już w 1949 roku i od tego czasu jej miejsce zajęła sobowtórka. Publicystka dr Marian Therese Horvat twierdzi, że twarz siostry Łucji bardzo się zmieniła.

"Łucja na wcześniejszym zdjęciu ma twarz owalną, wysokie kości policzkowe i wklęsły podbródek. Natomiast na kolejnym ma kwadratową twarz i szczękę" - stwierdziła w artykule "Two Sister Lucys of Fatima?".

To jednak nie wszystko. W pewnym momencie siostra Łucja zmieniła nagle swoje poglądy. Stała się bardziej liberalna. Wcześniej potrafiła skrytykować nawet innych duchownych, którzy wykazywali się mniej konserwatywnymi poglądami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta