Blisko ludziŚmierć ciężarnej pacjentki, strajki kobiet w całej Polsce. O tym nie usłyszymy w "Wiadomościach"

Śmierć ciężarnej pacjentki, strajki kobiet w całej Polsce. O tym nie usłyszymy w "Wiadomościach"

"Wiadomości" milczą na temat zmarłej ciężarnej i strajków kobiet
"Wiadomości" milczą na temat zmarłej ciężarnej i strajków kobiet
Źródło zdjęć: © "Wiadomości" | Zrzut ekranu
02.11.2021 20:56

Główne wydanie "Wiadomości" z założenia ma nam przekazać najważniejsze newsy z kraju i ze świata. Kluczowym hasłem będzie tu "z założenia", bowiem sprawę, o której przeczytamy na każdym informacyjnym portalu, "Wiadomości" przemilczały.

Od wiadomości, którą przekazała za pomocą Twittera prawniczka Jolanta Budzowska, minęło zaledwie kilka dób. Historia 30-letniej kobiety w ciąży, która zmarła w wyniku wstrząsu septycznego poruszyła całą Polskę. Kobiety po raz kolejny wyszły na ulice, aby uczcić pamięć o zmarłej. Hasło "Ani jednej więcej" mogliśmy zobaczyć w całym kraju - podczas samych przemarszów oraz w social mediach, przez które również można było dołączyć do akcji. W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" o tych wszystkich ważnych zdarzeniach nie usłyszeliśmy choćby słowa.

Zmowa milczenia w "Wiadomościach"?

Był czas na omówienie projektu Centralnego Portu Lotniczego. Był również czas na to, aby przekazać, że sytuacja na linii rosyjsko-ukraińskiej coraz bardziej budzi niepokój. Był wreszcie czas na poinformowanie o akcji darmowego listopada w rezydencjach królewskich. Czasu antenowego jednak zabrakło, aby wspomnieć o tym, czym żyje od piątku niemal cała Polska.

- Pacjentka w 22. tygodniu ciąży, bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjentka zmarła. Wstrząs septyczny - napisała na Twitterze Jolanta Budzowska. Jej post bardzo szybko rozniósł się po całej sieci, wywołując smutek i oburzenie wśród różnych środowisk. O sprawie wypowiadali się lekarze, swoje wsparcie dla rodziny wyrażali poprzez social media polscy celebryci.

Pierwszego listopada 2021 roku zostały zorganizowane w całej Polsce przemarsze, aby uczcić pamięć o zmarłej kobiecie. W "Wiadomościach" nie poświęcono temu ani sekundy.

Prokurator ujawnił szczegóły w sprawie śmierci 30-latki

Pojawiły się wyniki sekcji zwłok zmarłej ciężarnej z Pszczyny. Jak podaje Prokuratura Regionalna w Katowicach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną śmierci kobiety był wstrząs septyczny po obumarciu płodu oraz zakażenie.

Sprawa jest bardzo skomplikowana, budzi wiele emocji oraz pytań. Pytań o poczucie bezpieczeństwa, o sprawiedliwość, o to, jak nie dopuścić do takich tragedii. Tymczasem o tak istotnych, dotyczących nas wszystkich, sprawach, w zestawieniu najważniejszych informacji w "Wiadomościach" nie usłyszymy choćby krótkiej wzmianki.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także