Śnisz o zdradzie? Ekspert mówi, co to oznacza

Co oznacza sen o kochanku?
Co oznacza sen o kochanku?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | "ANDOR BUJDOSO "

11.09.2023 20:03, aktual.: 11.09.2023 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekspert ujawnił, co tak naprawdę może oznaczać sen o niewierności. Czy to powód do zmartwień? Z badań przeprowadzonych przez "The Sun" wynika, że zdradza co piąty mężczyzna. Sam sen świadczy jednak o czymś zupełnie innym.

Badania przeprowadzone przez Amerisleep w Stanach Zjednoczonych wykazały, że prawie 30 proc. mężczyzn i kobiet uważa, że ​​sny o zdradzie wskazują, że miłością darzymy kogoś innego.

W sumie 23 proc. ankietowanych przyznało się również, że w zeszłym roku miało sny, w których zdradziło drugą połówkę lub zostało zdradzonych.

Sen z kochankiem

Panuje przekonanie, że nasze sny są odzwierciedleniem naszych podświadomych myśli. Wiele osób niepokoi się, gdy śniło o kimś całkiem innym niż ich partner. Czy to powód do niepokoju? Eksperci postanowili rozwiać te wątpliwości.

Jak wskazują, sam sen to raczej nie powód do zmartwień. Sny o niewierności mogą mieć zupełnie inne znaczenie.

Jak twierdzi Lauri Loewenberg, analityczka snów i członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Badania Snów, sen o zdradzie może oznaczać wyrzuty sumienia, że nie poświęcamy partnerowi wystarczająco czasu. "Z moich badań i doświadczenia wynika, że ​​głównym powodem snów o zdradzie jest to, że – w głębi duszy – mamy poczucie winy lub obawę, że coś, co robimy, zabiera czas, który powinniśmy poświęcić na związek" - powiedziała Women's Health.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Innym powodem może być to, że oszukujemy sami siebie. Być może opuszczasz siłownię, choć obiecałeś, że będziesz zaangażowany, albo po prostu nie trzymasz się swoich podstawowych wartości?

Może to również oznaczać, że nie jesteśmy spełnieni w życiu seksualnym, brakuje nam bliskości lub intymności w związku.

Zdradza co piąty mężczyzna

Choć sen o zdradzie nie zapowiada niewierności, ta występuje w coraz większej ilości związków.

Niedawne badanie przeprowadzone przez The Sun wykazało, że aż co piąty mężczyzna przyznaje się do zdrady swojej drugiej połówki. Osiem proc. z nich stwierdziło, że nie była to jednorazowa sytuacja.

Według badań ludzie najczęściej zdradzają partnera z osobą, z którą pracują lub z kimś, z kim nawiązali kontakt przez media społecznościowe lub aplikację randkową.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także