Blisko ludziŚpisz w biżuterii? Popełniasz duży błąd. To może się odbić na twoim zdrowiu

Śpisz w biżuterii? Popełniasz duży błąd. To może się odbić na twoim zdrowiu

Spanie w biżuterii to duży błąd
Spanie w biżuterii to duży błąd
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | michaeljung
oprac. NT
22.09.2022 19:05, aktualizacja: 22.09.2022 21:05

Wiele osób uwielbia nosić biżuterię. Właściwie dobrane dodatki podkreślają urodę i urozmaicają stylizacje. O ile w dzień takie ozdoby są pożądane, w nocy już niekoniecznie. Zdarza się, że zmęczeni kładziemy się do łóżka i zasypiamy z założoną biżuterią. Wydawać by się mogło, że to nam nie szkodzi, lecz nic bardziej mylnego.

Wiele osób nie zdejmuje biżuterii na noc. Część nie robi tego przez zapomnienie, inne ze zmęczenia, kolejni po prostu nie widzą takiej potrzeby. Jednak spanie w takich ozdobach może przynieść przykre konsekwencje. Jakie?

Dlaczego nie należy spać w biżuterii?

Jeśli nie zdejmujemy biżuterii do snu, możemy ją nieświadomie zniszczyć. Kolczyki, bransoletki, pierścionki i łańcuszki mogą się złamać lub zniekształcić. Co więcej, zasypiając w ozdobach, możemy uszkodzić pościel, na której śpimy. Każda nierówność na biżuterii powoduje drobne zahaczenie o poduszkę czy kołdrę. To szkodliwe zarówno dla materiałów, jak i cennych świecidełek. Jednak skutki spania w biżuterii mogą być znacznie poważniejsze. Jakie?

Spanie w biżuterii jest niebezpieczne dla zdrowia

Spanie w biżuterii może mieć ogromny wpływ na zdrowie. Nawet w głębokim śnie nie czujesz, że coś cię uwiera, zaciska się i sprawia niewielki ból. Jednak organizm doskonale to czuje. Przez to pogarsza się jakość snu i jego efektywność. To może skutkować ciągłym poczuciem zmęczenia w ciągu dnia.

Bardzo niebezpieczne jest noszenie łańcuszków podczas snu. Taki zwyczaj grozi nawet uduszeniem. Z kolei pierścionki wpływają na pogorszenie przepływu krwi w organizmie. Może to powodować puchnięcie kończyn i obrzęki. Co więcej, w trakcie snu organizm się poci, a więc zwłaszcza w okolicy zapięć na biżuterii może zbierać się brud i bakterie. To w konsekwencji może powodować liczne infekcje. Lepiej więc, by na noc ozdoby pozostały w szkatułce lub na stoliku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta