UrodaWłosySzczotkowanie włosów. Czy wiesz jak robić to prawidłowo? Zapoznaj się z ważnymi zasadami

Szczotkowanie włosów. Czy wiesz jak robić to prawidłowo? Zapoznaj się z ważnymi zasadami

Szczotkowanie włosów tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością.
Szczotkowanie włosów tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością.
Źródło zdjęć: © Getty Images

29.06.2020 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale prawidłowe szczotkowanie włosów to jeden z najważniejszych punktów codziennej pielęgnacji pasm. Choć może się wydawać to banalne, jednak rzeczywiście czynność szczotkowania włosów wpływa na ich ogólną kondycję oraz stan. Jeśli zaczniesz przestrzegać bardzo ważnych zasad, na pewno znacznie poprawisz wygląd swoich pasm.

Szczotkowanie włosów wykonane niedbale i w pośpiechu nie wpływa korzystnie na ich stan. W końcu szarpiąc je, możesz im bardziej zaszkodzić – szybko zauważysz, że włosy są uszkodzone i zaczynają się puszyć. Prawidłowe szczotkowanie włosów w połączeniu z dostosowaną pielęgnacją potrafią świetnie wpłynąć na pasma. Co warto wiedzieć?

Szczotkowanie włosów – jaką wybrać szczotkę?

Pierwszym krokiem w prawidłowym szczotkowaniu włosów jest oczywiście wybór najlepszego przyrządu, czyli właśnie szczotki. Dopasowanie jej do rodzajów włosów to już połowa sukcesu. Zwracaj uwagę na rodzaj włosia, kształt rączki oraz materiał, z jakiego jest wykonana.

  • włosy cienkie/krótkie – wybieraj szczotki z naturalnym włosiem, bo jest ona bardzo delikatna, a przy tym wzmacnia pasma. Zalecane jest także osobom z włosami wypadającymi i łamiącymi;
  • włosy grube/długie – postaw na plastikowe szczotki zakończone charakterystycznymi kulkami. W przypadku bardzo gęstych włosów wybierz także duże szczotki, które świetnie rozczeszą pasma.

Niezależnie od wybranej szczotki musisz pamiętać o zachowaniu jej w czystości, co jest istotnym punktem w szczotkowaniu włosów. Przynajmniej raz na kilka dni myj ją w wodzie z szamponem.

Szczotkowanie włosów – o czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że warto szczotkować włosy przed snem, a także zawsze przed ich myciem. Natomiast na noc najlepiej związywać pasma w luźny warkocz albo kok. Nigdy nie szczotkuj mokrych włosów, ponieważ są one wtedy bardziej podatne na złamanie i mogą znacznie wypadać. Jeśli twoje włosy są problematyczne, użyj po ich wyschnięciu odżywki i rozczesz pasma grzebieniem. Szczotkowanie włosów powinno się wykonywać, mając głowę lekko pochyloną do dołu – kieruj się od karku po końce, po czym unieś głowę i dokończ wyczesanie pasm od góry do dołu.

Szczotkowanie włosów – dlaczego to istotne?

Oczywiście szczotkowanie włosów nie sprowadza się wyłącznie do ich rozczesania. Przede wszystkim dzięki tej czynności dbasz o stan pasm – powinny być zawsze pięknie rozdzielone i ułożone. Szczotkowanie to także masaż głowy, który znacznie poprawia krążenie i wzmacnia cebulki. Regularne i poprawne używanie szczotki pozwala na równomierne rozprowadzenie naturalnego natłuszczenia pasm. Szczotkowanie włosów to klucz do osiągnięcia zdrowych i błyszczących kosmyków.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także