UrodaWypadające włosy - olejki, maski i inne domowe sposoby na łysienie

Wypadające włosy - olejki, maski i inne domowe sposoby na łysienie

Wypadające włosy - olejki, maski i inne domowe sposoby na łysienie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

01.07.2018 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyczyn wypadających włosów może być wiele. Na szczęście nie mniej jest sposobów, dzięki którym możemy je wzmocnić i zahamować proces łysienia, ciesząc się gęstymi i zdrowymi włosami.

Wypadające włosy - naturalny proces

Wypadające włosy to naturalny proces, ponieważ włos na naszej głowie żyje średnio od 2 do 8 lat, rosnąc od kilku milimetrów do jednego centymetra na miesiąc. Wypadanie włosów poprzedzone jest wyrastaniem nowego włosa. Każdego dnia tracimy ich średnio około 100. Ważne jest, aby kontrolować ilość wypadających włosów, a w przypadku nadmiernego wypadania włosów podjąć odpowiednie działanie.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym skłonnością genetyczną czy zaburzeniami hormonalnymi. Za wypadanie włosów może być też odpowiedzialna niewłaściwa pielęgnacja i higiena skóry głowy czy nadmierna stylizacja włosów, do której zalicza się ciągłe farbowanie, rozjaśnianie włosów i suszenie. Do czynników powodujących nadmierne wypadanie włosów można również zaliczyć stres, często związany z nieodpowiednią dietą w tym okresie, małą ilością snu i odpoczynku. Choroby skóry głowy także mogą być przyczyną łysienia.

Olejki na wypadające włosy

Jest wiele sposobów na walkę z wypadającymi włosami. Jednym z nich jest wmasowanie w skórę głowy olejków: łopianowego, kokosowego, rozmarynowego, rycynowego czy z pokrzywy. Aby zapobiec wypadaniu włosów, w skórę głowy można też wmasować oliwę z oliwek. Olejki należy pozostawić na około 10 minut, a następnie skórę głowy umyć szamponem.

Naturalne sposoby na wypadające włosy

Do naturalnych sposobów na wypadające włosy zalicza się między innymi płukanie włosów naparem z pokrzywy. Do wykonania takiej płukanki najlepiej wykorzystać młode łodygi z listkami, przed kwitnieniem pokrzywy. Suszenie powinno odbywać się w ciemnym i przewiewnym miejscu. Pokrzywa wpływa korzystnie na poprawę ukrwienia skóry głowy, a stosowana regularnie szybko powinna przynieść widoczny efekt.

Kolejnym sposobem na wypadające włosy jest stosowanie siemienia lnianego w postaci maseczki na włosy. Zawiera ono witaminy, składniki mineralne czy błonnik, przez co wpływa na wygląd i stan naszych włosów. Aby przygotować maseczkę z siemienia lnianego na włosy, wystarczy dwie łyżki zalać wodą i gotować na przez około 10 minut. Po ostygnięciu przecedzamy siemię lniane, nakładamy na włosy, które owijamy folią oraz ręcznikiem. Maseczkę na włosach pozostawiamy na około 40 minut, a następnie dokładnie spłukujemy.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Z wypadającymi włosami można poradzić sobie, korzystając z produktów znajdujących się w naszej kuchni. Do takich składników zalicza się między innymi cytrynę. Sok z tego owocu należy rozprowadzić dokładnie na głowie, a następnie pozostawić na pół godziny, po czym spłukać wodą. Zabieg cytrynowy na włosy należy wykonywać jedynie wieczorem czy w nocy w celu uniknięcia efektu rozjaśnienia włosów przez promienie słoneczne. Domowym sposobem na łysienie jest też maseczka z jajka, którą często chwaliły nasze babcie. Maseczki jajeczne wpływają korzystnie na wzrost włosów oraz na uszkodzone włosy, pomagając je odbudować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także