Blisko ludziSzokująca lekcja religii w szkole na Śląsku. Plemniki zostały przyrównane do "duszyczek"

Szokująca lekcja religii w szkole na Śląsku. Plemniki zostały przyrównane do "duszyczek"

Religie w polskich szkołach przekraczają granice. Zdjęcie poglądowe
Religie w polskich szkołach przekraczają granice. Zdjęcie poglądowe

26.10.2021 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katechezy w polskich szkołach niestety często przekraczają granicę absurdu. Zdumiewające informacje pojawiają się nawet w renomowanych placówkach. Oto, co słyszą uczniowie, zarówno szkół podstawowych, jak i liceów.

Ta lekcja religii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Katowicach przejdzie do historii. Absurdalne treści, które pojawiły się na lekcji religii sprawiły, że w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Protestują uczniowie, rodzice, nauczyciele i wybrani politycy. Zamiast zajęć o "prawdzie i manipulacji" uczestnikom zajęć przekazano stek bzdur.

Katechetka poruszyła tematy nie mające nic wspólnego z religią

Podczas lekcji uczniom została wyświetlona prezentacja. Pierwsze slajdy, przypominamy, na lekcji religii, dotyczyły tego, iż przystąpienie Polski do Unii Europejskiej wcale nie wiązało i nie wiąże się z wieloma korzyściami dla naszego kraju. Według prowadzącej, wyolbrzymianie plusów przyczyniło się do przegłosowania i wejścia Polski do Unii. Katechetka dodała również, że o ważnych tematach co po niektórzy wolą przemilczeć - za taki przykład podała "prawdę" o rakotwórczości antykoncepcji oraz prześladowaniu chrześcijan.

Katowickie liceum nie jest wyjątkiem

Szokujące lekcje religii pojawiają się w całej Polsce. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Klaudia Szubert, która jest społeczniczką z Wodzisławia Śląskiego, wymienia kolejne absurdalne informacje.

- Katecheci mówią na przykład, że homoseksualizm to choroba, którą można leczyć m.in. elektrowstrząsami albo wycięciem macicy, że tampony noszą tylko zboczone dziewczyny, które nie potrafią wytrzymać bez niczego w pochwie. Że jeżeli mąż chce seksu, to żona musi się zgodzić. Że plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki, a tabletki antykoncepcyjne zabijają zarodki - wylicza Klaudia Szubert.

Śląskie szkoły to wierzchołek góry lodowej

Głośną sprawą, poruszoną również przez Szubert, były też wstrząsające zdalne lekcje religii. Podczas jednej z takich katechez uczniowie dowiedzieli się m.in., że przyczyną homoseksualizmu wśród mężczyzn są... nieudane doświadczenia z kobietami. Wśród metod zwalczania homoseksualizmu znalazły się m.in. operache chirurgiczne, wspomniane wcześniej elektrowstrząsy oraz terapia reparatywna, która jest uznawana przez Międzynarodową Radę Rehabilitacji Ofiar i Tortur za tortury. Wśród omawiania związków małżeńskich ten sam ksiądz uznał antykoncepcję za grzech.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)