Trwa ładowanie...

Szpital zwrócił się do zakonnic o pomoc. Chodzi o opiekę nad pacjentami z Covid-19

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zaapelował do Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce z prośbą o pomoc w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2.

Siostry zakonne proszone o pomoc (zdj. ilustracyjne)Siostry zakonne proszone o pomoc (zdj. ilustracyjne)Źródło: Agencja Gazeta
d4mp220
d4mp220

Sytuacja w oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala jest dramatyczna. W tej chwili przebywa tam 96 pacjentów, w tym 65 pensjonariuszy Domu Kombatanta w Zielonej Górze. W ostatnich dniach pogorszył się stan zdrowia dwojga z nich. Jedna została podłączona do respiratora. Jak dowiadujemy się ze strony placówki, brakuje już rąk do pomocy.

W tej chwili potrzebne są osoby do wykonywania czynności pielęgnacyjnych, przy których nie jest wymagane wykształcenie pielęgniarskie. Chorują również lekarze. Dlatego zwrócono się o wsparcie do sióstr zakonnych, a dokładnie do Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

Szpital w Gorzowie Wlkp. apeluje do zakonnic

"Skierowanie Sióstr do pacjentów będzie dla nas nieocenioną pomocą, gdyż obecnie już 30 osób spośród personelu medycznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. ma dodatni wynik na obecność koronawirusa i przez służby sanitarno-epidemiologiczne (z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny) zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych" – czytamy w apelu władz szpitala.

d4mp220

Jak się dowiadujemy, władze ośrodka oferują siostrom wynagrodzenie powiększone o 20 proc. w stosunku do obowiązującej w szpitalu stawki.

"Konferencja Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce powstała w 1970 roku, skupiając ok. 140 przełożonych prowincjalnych i generalnych, reprezentujących 93 instytuty zakonne czynne" – czytamy na stronie Konferencji. Siostry ostatnio cytowały słowa papieża Franciszka, który zasugerował udział w misji niesienia pomocy potrzebującym w czasie pandemii.

Szpital w Gorzowie poinformował, że we wspierające go akcje włączyli się m.in. lokalne przedsiębiorstwa i mieszkańcy miasta.

Urszula Dębska o reakcjach kobiet chorych na raka. Wcześniej pokazała się bez włosów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mp220
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mp220