Uprawiają "slow sex". Wiele par sobie chwali

Uprawiają "slow sex". Wiele par sobie chwali

Dlaczego warto wypróbować techniki slow sex? - zdjęcie ilustracyjne
Dlaczego warto wypróbować techniki slow sex? - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.03.2024 19:57, aktualizacja: 05.03.2024 20:17

Dłużej, spokojniej i z większą uwagą. Pary decydujące się na slow sex chcą osiągnąć inny poziom intymności i pogłębić relację. Jakie korzyści może przynieść ten łóżkowy trend? Ci, którzy spróbowali, mówią o wyjątkowym doświadczeniu.

Pary decydujące się na slow sex szukają nowego poziomu pożądania. Oczekują bliskości, przyjemności, ale też zacieśnienia relacji z partnerem. Taki wybór pozwala na skupienie się na wszystkich zmysłach. To prawdziwa celebracja intymności z ukochaną osobą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Fast sex" kontra "slow sex"

Szybki seks, choć przyjemny dla obu stron, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na tym, aby jak najprędzej zaspokoić potrzeby fizyczne. Wersja slow to czas, kiedy dokładnie wsłuchujemy się zarówno w siebie, jak i drugą osobę. Decydując się na ten rodzaj intymności:

  • wybieramy seks koncentrujący się na doznaniach, zabawie, szczerości i swobodzie;
  • skupiamy się na wszelkich sensorycznych doznaniach, gdzie dotyk, nawet ten najmniejszy, jest ogromną przyjemnością;
  • koncentrujemy się na całym procesie, budując w ten sposób intymność i uczymy się, że samo doświadczenie bliskości jest przyjemnością.

Oprócz samego pożądania partnerzy dopuszczają do głosu emocje. Opis może od razu skojarzyć się z seksem tantrycznym, czyli inną koncepcją seksu, według której ważne jest kontrolowane dochodzenie do odczuwania przyjemności.

Slow sex - dla kogo?

Opisana technika może nam pozwolić jeszcze bardziej zbliżyć się do partnera, zacieśnić więzi, ale też otworzyć się na emocje własne i drugiej strony. Slow sex może się okazać pomocny dla par z długim stażem, które zatraciły poczucie radości z intymności i do seksu podchodzą zadaniowo, stresując się tą formą bliskości.

Jeśli chcemy wypróbować tę metodę, zadbajmy o odpowiedni nastrój. W trakcie zbliżenia utrzymujmy kontakt wzrokowy z drugą połówką. Skupmy się też na oddechu i eksploracji ciała. Pamiętajmy, aby podchodzić do intymności powoli, nie spiesząc się, a skupiając na doznaniach i partnerze.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta