Trwa ładowanie...
d3du5ho

Tablice z dekalogiem pojawiły się na murach szkoły. Wójt odpowiedział w skandaliczny sposób

"Z pominięciem Dekalogu można wychować tylko zbrodniarzy i bandytów". Tak wójt gminy uzasadnił wydanie ponad 15 tysięcy złotych na tablice z dekalogiem, które umieścił na szkolnych murach w Tuszowie Narodowym. A jak ktoś się z tym nie zgadza, to niech wyjedzie. Najlepiej za granicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wójtowi mogą zostać postawione zarzuty za naruszenie bezstroności
Wójtowi mogą zostać postawione zarzuty za naruszenie bezstroności (pexels.com)
d3du5ho

"Tylko w jedności z Bogiem człowiek jest zdolny obdarzać innych prawdziwym dobrem, a w przeciwnym wypadku może przekazywać tylko zło piekła". Takimi słowami odpowiedział wójt na pytania fundacji Wolność od Religii, gdy zaczęła interesować się tablicami z dekalogiem. Człowiek, który stoi za całą tą inicjatywą to Andrzej Głaza, wójt gminy oraz polityk Prawa i Sprawiedliwości. Cała sprawa zaczęła się jeszcze w czerwcu, ale teraz skandaliczne wypowiedzi Głaza wychodzą na światło dzienne.

Wójt udzielił wywiadu na ten temat w Radiu Maryja, gdzie podał powody zawieszenia tablic - „Dzisiaj to reakcja na zło, które wdziera się do naszego kraju, ale i do naszej małej ojczyzny. To wszystko, co się dzieje w Belgii, Holandii, ta eutanazja, aborcja, związki homoseksualne, to nie tylko jest legalizowane, ale i promowane, a nas katolików próbuje się zamknąć do piwnic". Bez względu na prywatne poglądy wójta, wedle Konstytucji, powinien on zachować bezstronność przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. Ten sam dokument zobowiązuje go do zapewnienia swobody ich wyrażania w życiu publicznym. Jak widać, tylko teoretycznie.

d3du5ho

"Kończąc, chciałbym podkreślić, że nikt nie zmusza osób mających się za wolnych od religii, aby mieszkali wśród katolików starających się żyć według Dekalogu" - dopełnia swoją wypowiedź wójt w oficjalnym piśmie - "Według mnie dla tych, którzy odnoszą się z szatańską nienawiścią do Przykazań Bożych, nie powinno być miejsca na polskiej ziemi”.

Fundacja Wolność od Religii, która wysyłała pisma do wójta w sprawie tablic, konsultuje dalsze kroki w tej sprawie ze swoim zespołem prawnym. Tablice powieszone na murach szkół naruszają prawa ucznia - dyskryminują uczniów ze względu na ich wyznanie lub jego brak. Wójtowi mogą zostać postawione zarzuty za naruszenie bezstronności religijnej i światopoglądowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również:
Przemoc, brud i wyzysk w pracy nad morzem. Historia Weroniki z Dziwnowa
Matka Osamy Bin Ladena opowiedziała o swoim synu

d3du5ho

Podziel się opinią

Share
d3du5ho
d3du5ho