Trwa ładowanie...
dgxwfnt

Tajna broń armii? Poznaj Iranki trenujące ninjutsu

Ubrane na czarno, zamaskowane kobiety ciężko trenują, posługują się białą bronią, wykonują karkołomne akrobacje. Scena rodem z filmów akcji? Nie, to irańska szkoła ninjutsu dla pań. Placówka skupia 3500 adeptek, które w przyszłości staną się kunoichi – żeńskimi odpowiednikami ninja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajna broń armii? Poznaj Iranki trenujące ninjutsu
(Thinkstockphotos)
dgxwfnt

Ubrane na czarno, zamaskowane kobiety ciężko trenują, posługują się białą bronią, wykonują karkołomne akrobacje. Scena rodem z filmów akcji? Nie, to irańska szkoła ninjutsu dla pań. Placówka skupia 3500 adeptek, które w przyszłości staną się kunoichi – żeńskimi odpowiednikami ninja. Czy to nowa strategia irańskiej armii?

Instruktorem w tej niezwykłej szkole jest Fatima Muamer. W wywiadzie dla Press TV powiedziała, że ninjutsu to idealny sport dla kobiet, który uczy równowagi między ciałem i duchem. Zaznacza jednak, że to nie jedyny cel treningów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, panie wstąpią do armii, żeby wesprzeć swój kraj w zbrojnej walce.

W Iranie obowiązkowy pobór wojskowy obejmuje mężczyzn powyżej 18 roku życia. Służba trwa tylko 18 miesięcy. W takiej sytuacji wojowniczki kunoichi mogą okazać się bardzo przydatne. Szczególnie, że w trakcie szkolenia kobiety uczą się posługiwać groźną bronią, m.in. łukiem, mieczem, nunchaku i shurikenami.

(fot. dailymail.co.uk)

Muamer zaznacza, że nauczanie walki to nie jedyne zadanie szkoły. – Adeptki zdobywają szacunek dla siebie i innych – mówi. - Dzięki ciężkim treningom osiągają spokój wewnętrzny i pokorę.

dgxwfnt

Pierwszym nauczycielem ninjutsu w Iranie był sensei Akbar Faraji. Otworzył swoją szkołę 22 lata temu. Teraz klub skupia 24 tysiące członków.

(fot. dailymail.co.uk)

- W tym sporcie chodzi przede wszystkim o cierpliwość, tolerancję i hart ducha – mówi Faraji. - Nazywamy to sztuką bycia niewidzialnym. Moim zdaniem ninjutsu i inne sztuki walki to rodzaj medycyny. Niczym jad węża, mogą być bardzo niebezpieczne, jednak odpowiednio stosowane stanowią wspaniałe antidotum.

(sr/kg)

POLECAMY:

* Ich skóra rośnie 6 razy szybciej*

* Odebrano im dzieci, bo… karmili je rękami*

* Akcja policji obyczajowej przeciwko Barbie*

* Czy to najgrubsza armia świata?*

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

dgxwfnt

Podziel się opinią

Share

dgxwfnt

dgxwfnt