Blisko ludziTak dziś wygląda śmiertelnie chora księżna Mette-Marit. W jakiej formie jest po niespodziewanej hospitalizacji?

Tak dziś wygląda śmiertelnie chora księżna Mette-Marit. W jakiej formie jest po niespodziewanej hospitalizacji?

Księżniczka jest śmiertelnie chora
Księżniczka jest śmiertelnie chora
Źródło zdjęć: © Getty Images
Marta Kutkowska

11.03.2021 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka tygodni temu cała Norwegia wstrzymała oddech, gdy chora na samoistne włóknienie płuc arystokratka wylądowała w szpitalu. W jakiej formie jest dzisiaj Mette-Marit?

U żony następcy tronu Norwegii, księcia Haakona, kilka lat temu rozpoznano podstępne schorzenie o nieznanym podłożu. Chorzy na samoistne włóknienie płuc rzadko żyją dłużej niż 5 lat od diagnozy. Dlatego Norwedzy reagują przerażeniem na każdą wzmiankę o hospitalizacji księżnej.

Chora, ale aktywna

W styczniu Mette-Marit znalazła się w szpitalu po niefortunnym wypadku na nartach. Na szczęście, księżnej udało się szybko dojść do siebie. Żona księcia Haakona jest aktywna w mediach społecznościowych, śledzi ją ok. 300 tysięcy osób. Na swoim profilu stara się udowadniać, że choroba nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego stylu życia. Księżna chętnie jeździ na nartach, uprawia kajakarstwo, pływa. Na najnowszym zdjęciu widać, w jakiej jest aktualnie formie.

Trudna miłość do następczyni tronu

Norwegowie nie od początku pokochali platynową blondynkę. Historia Mette-Marit to opowieść o współczesnym kopciuszku. Niestroniąca od używek i niebezpiecznego stylu życia przyszła księżna, pracowała jako kelnerka. Tam wpadła w oko następcy tronu.

Norwegowie szybko przekonali się do wybranki przyszłego króla i przełknęli "mezalians". Informacja o chorobie Mette-Marit spadła na jej rodzinę, a także cały naród, jak grom z jasnego nieba. Księżna jest aktualnie poddawana leczeniu farmakologicznemu, które ma zmniejszyć objawy i przedłużyć jej życie. Tym bardziej cieszy informacja, że księżna wygląda wspaniale i tryska energią.

Księżniczka jest poważnie chora
Księżniczka jest poważnie chora© Instagram.com
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także