Trwa ładowanie...

Te gwiazdy palą papierosy. Niektóre kryją się z nałogiem

Palenie papierosów zdecydowanie nie należy do dobrych nawyków. Pożegnanie się z tym nałogiem nie dla każdego jednak jest prostym zadaniem. Niektóre polskie gwiazdy również mają problem z tym, aby raz na zawsze porzucić palenie.

Dorota Szelągowska od lat zmaga się z nałogiemDorota Szelągowska od lat zmaga się z nałogiemŹródło: East News, fot: Justyna ROJEK
d9kot3b
d9kot3b

Czasy, kiedy palenie było w modzie, już dawno minęły. Dziś czynność ta jest zaliczana do groźnych nałogów, mogących prowadzić do problemów ze zdrowiem. Rzucenie palenia, choć jest to kwestia indywidualna, zwykle sprawia trudności. W polskim show-biznesowym światku również znajdziemy osoby, które wciąż nie zwalczyły tego uzależnienia.

Nie zerwały z nałogiem. Te gwiazdy palą papierosy

Dorota Szelągowska

Prowadząca ulubione programy o wnętrzach nieraz była przyłapywana przez paparazzi na gorącym uczynku. Szelągowska nigdy jednak nie ukrywała, że pali. W 2021 roku podczas rozmowy z Żurnalistą przyznała, że nałóg towarzyszy jej od wielu lat.

d9kot3b

"Nikogo nie zachęcam do palenia. Zaczynałam, jak miałam 13, 14 lat? Ale zrobiłam sobie dwie przerwy na ciąże i dzieci" - podkreśliła w trakcie podcastu.

W ten samej rozmowie celebrytka odważyła się powiedzieć, że czasem wypala nawet dwie i pół paczki dziennie.

Marina Łuczenko

Życiowa partnerka Wojciecha Szczęsnego również zalicza się do niechlubnego grona palaczy. Choć jeszcze kilkanaście lat temu pojawiały się informacje, że Marina rzuca nałóg, w 2020 roku media obiegły zdjęcia, na których widać roztrzęsioną celebrytkę z papierosem w ustach.

Marina Łuczenko pali papierosa podczas Openera w 2013 roku AKPA
Marina Łuczenko pali papierosa podczas Openera w 2013 rokuŹródło: AKPA, fot: AKPA

Renata Dancewicz

Aktorka rzuciła palenie pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Niestety była to jedynie przerwa w nałogu, a szkodliwy nawyk powrócił.

d9kot3b

"Próbowałam kiedyś rzucić palenie od 1 stycznia, ale mi się nie udało. Nowy rok na mnie nie działa. Bardziej wierzę w sens postanowień urodzinowych" - przyznała niegdyś w wywiadzie dla Interii.

Renata Dancewicz w 2012 roku East News
Renata Dancewicz w 2012 rokuŹródło: East News, fot: LUKASZ GRUDNIEWSKI

Hanna Lis

Tak samo często, jak dziennikarka deklarowała rzucenie nałogu, była przyłapywana na popalaniu papierosów. Niestety najwyraźniej Lis nie może znaleźć w sobie siły, aby raz na zawsze skończyć z niezdrową czynnością. Dziennikarka zaliczyła niegdyś wpadkę na wizji - na stole prowadzącej "Panoramę" oczom widzów ukazała się paczka z papierosami.

d9kot3b

"Od razu przeprosiłam, bo to nie powinno się było zdarzyć, nie mam żadnego wytłumaczenia. Niestety, palę i bardzo wszystkich do tego zniechęcam. Był to rzeczywiście taki nerwowy moment, gdzieś biegłam z tymi papierosami, wpadłam do studia, położyłam na stole i tak zostało. Ale to się nie powinno było zdarzyć, więc wstydzę się bardzo do tej pory" - wyznała Lis lata później.

Agata Kulesza

Aktorka pali niestety od lat. Na rzucenie nałogu namawia ją córka, która martwi się o mamę. Przypomnijmy, że rok temu Agata Kulesza miała problemy ze zdrowiem. Gwiazda wyznała wówczas, czego dowiedziała się od lekarza.

"Mam wysoki puls spoczynkowy (...). Ja jestem strasznie zdenerwowana. Serce mam cały czas napędzone. Wszyscy coś mamy, ja mam akurat szybkie serce. Pani profesor tak na mnie spojrzała i mówi: 'No, co pani powiem? Niech pani spaceruje, ale generalnie uważam, że to jest pokłosie pani zawodu'" - wspomniała aktorka podczas rozmowy z Olivierem Janiakiem.

d9kot3b

Michał Wiśniewski

Wokalistka o charakterystycznej fryzurze również należy do osób, które od lat nie są w stanie porzucić nałogu. Poczynania Wiśniewskiego wzbudzały szczególnie wiele kontrowersji w 2014 roku, gdy muzyk ogłosił, że walczy z nawrotem nowotworu. Diagnoza jednak nie stanowiła dla piosenkarza sygnału, że z paleniem trzeba w końcu przestać. Ciągle jest przyłapywany na paleniu, z czym się też niespecjalnie kryje.

Na szczęście, są też gwiazdy, które mogą świecić dobrym przykładem. Warto wspomnieć, że z papierosowym nałogiem wygrała min. Aneta Zając. Aktorka wyznała, że jest sobie niesamowicie wdzięczna za to, że wyszła z tej walki zwycięsko.

d9kot3b

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Palisz dużo papierosów? Jesteś narażony na raka krtani

d9kot3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kot3b