Kobiety żegnają się z maszynkami do golenia. Z dumą pokazują włoski na nogach i pod pachami

Dlaczego kobiety golą nogi?
Dlaczego kobiety golą nogi?

17.11.2022 12:07, aktual.: 18.11.2022 18:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektóre kobiety uwielbiają mieć gładkie nogi, a inne wręcz przeciwnie – ponad wszystko cenią naturalność. Coraz częściej w sieci widzimy zdjęcia, na których panie podkreślają fakt, iż rozstały się z maszynką do golenia. Jaka jest ich misja?

Kobietom, które nie golą włosów na nogach i pod pachami zarzuca się "zaniedbanie". Tak jakby owłosienie miało cokolwiek wspólnego z higieną, brudem lub brzydkim zapachem. Coraz więcej kobiet decyduje się na naturalny wygląd i chętnie prezentuje go w sieci. Tym samym wspierają ruch body positive i dodają otuchy tym, które przytłoczone są oglądaniem wizerunku "idealnej" kobiety stworzonym przez współczesny kanon piękna.

Dlaczego kobiety zaczęły golić nogi?

Moda na gładkie kobiece ciało przybyła do Polski z Zachodu, ale jej prekursorkami były mieszkanki Egiptu. Pielęgnowały swoje ciała tak, by dostosować je do lokalnego klimatu – wysokich temperatur i niskiego poziomu wilgotności. Amerykanki i Europejki uległy tym zwyczajom, a pozbywanie się włosków zostało wpisane na stałe we współczesny kanon piękna. Teraz niewiele kobiet potrafi sobie wyobrazić życie bez depilacji. Przedstawicielki młodego pokolenia udowadniają jednak, że golenie nóg i pach to nie jest konieczność.

Dlaczego kobiety przestają golić nogi?

Niektóre kobiety mają dość pogoni za ideałami piękna i świadomie rezygnują z depilacji. Noszą owłosienie na nogach oraz pod pachami i świetnie się z tym czują, a także chętnie prezentują w sieci nieogolone partie ciała. Są dzięki temu szczęśliwe i wyzwolone.

Choć często spotykają się z nieuzasadnionym hejtem (również ze strony innych kobiet), odważnie manifestują naturalność. Choć jednym może się to podobać, innym nie, nigdy nie powinnyśmy wzajemnie podcinać sobie skrzydeł. Włosy na ciele lub ich brak nie dają nam prawa do tego, by kogoś obrażać.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)