Trwa ładowanie...

Ten błąd popełniamy, zdejmując rękawiczki. Lekarz wyjaśnia, jak zrobić to poprawnie

Lekarz tłumaczy, w jaki sposób należy zabezpieczać się przed koronawirusem. Wyjaśnia, kiedy należy założyć rękawiczki i jak bezpiecznie je zdjąć.
Share
Koronawirus. Jak zdejmować i zakładać rękawiczki?
Koronawirus. Jak zdejmować i zakładać rękawiczki?Źródło: Pixabay.com
d2iqfwk

Magdalena Krajewska jest lekarką aktywną w mediach społecznościowych. Prowadzi również medycznego bloga, na którym porusza różne tematy zdrowotne. Tym razem opublikowała na swoim profilu na Instagramie filmik, na którym pokazuje, jak prawidłowo zdejmować rękawiczki.

Ten błąd popełniamy zdejmując rękawiczki

Okazuje się, że rękawiczek wcale nie należy nakładać przed wyjściem z domu.

"Wyjmujemy je, dopiero kiedy mam wejść do sklepu. Traktujemy to tak, że, jak mam założyć te rękawiczki, to nie dotykamy siebie i swoich rzeczy, ale dotykamy obce rzeczy, które potencjalnie mają na sobie wirusy" – upomina Magdalena Krajewska. "Całego opakowania rękawiczek nie będziecie przy sobie nosić, dlatego warto mieć je na przykład w jakimś woreczku, mamy czyste ręce i zakładamy rękawiczki. Rękawiczką nie dotykamy siebie" – dodaje, prezentując, w jaki sposób należy poprawnie je założyć.

d2iqfwk

Lekarz podkreśla, że w momencie, gdy mamy na sobie rękawiczki, nie powinniśmy dotykać siebie i swoich rzeczy, ale tylko rzeczy obce. W momencie, gdy podejdziemy do kasy i zapakujemy wszystkie towary w reklamówki, możemy zdjąć rękawiczki. Należy zrobić to przed zapłaceniem, gdyż, sięgając do portfela, również dotykamy naszej własności. Pierwszą rękawiczkę należy zdjąć odginając jej brzeg i wywijając na drugą stronę, następnie należy zrobić to samo z drugą, pilnując, by nie dotykać jej zewnętrznej części.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

d2iqfwk

Podziel się opinią

Share
d2iqfwk
d2iqfwk