Ten kolor przyciąga pieniądze oraz życzliwych ludzi. Pamiętaj o nim w Wielką Sobotę

Ten kolor przyciąga pieniądze oraz życzliwych ludzi. Pamiętaj o nim w Wielką Sobotę

Okres Wielkanocy to czas radości, ale także refleksji
Okres Wielkanocy to czas radości, ale także refleksji
Źródło zdjęć: © Getty Images for RFF | Imgorthand
29.03.2024 10:10, aktualizacja: 29.03.2024 10:50

Możemy śmiać się z pewnych przesądów, jednak jeśli mają ściągnąć na nas pomyślność, to dlaczego nie spróbować? Niektórzy wierzą, że pewien kolor jest bardzo korzystny, jeśli założy się go na siebie tego konkretnego dnia.

Przygotowania do świąt wkraczają w ostateczna fazę. Gdy wszystkie potrawy i piękne pisanki będą już gotowe, możemy pomyśleć o przyjemniejszych sprawach. Jedną z nich są wiosenne stylizacje, jakie przygotujemy na świąteczne dni, które zresztą zapowiadają się ciepło i pogodnie. Szykując się w Wielką Sobotę do wyjścia, warto pamiętać o kolorze, który podobno przyciąga szczęście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zapewnić sobie powodzenie? Postaw na ten kolor

Z każdymi świętami łączą się nie tylko ustalone od wieków tradycje, ale również specyficzne przesądy. Można w nie wierzyć lub nie, jednak nie da się zaprzeczyć temu, że istnieją. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je na swoją korzyść – choćby dla zabawy. Niektóre wierzenia związane z Wielkanocą podkreślają znaczenie ubioru, jaki mamy na sobie właśnie w Wielką Sobotę, gdy wybieramy się do kościoła poświęcić pokarmy.

Opłaca się wówczas założyć na siebie coś w odcieniu żółtego. Może to być cokolwiek, nawet drobny akcent, który nie tylko ubarwi stylizację, ale dodatkowo przyciągnie szczęście. Żółty kolor noszony w Wielką Sobotę ma zapewnić całej rodzinie wszelką pomyślność na nadchodzące miesiące. Przyciąga pieniądze oraz życzliwych ludzi.

Co włożyć do koszyczka? Drobiazgi mają znaczenie

Żółty jest ciepłym, jasnym, jaskrawym kolorem kojarzonym z radością, optymizmem i życiową energią. Poprawia nastrój i sprawia, że weselej patrzymy na otaczający nas świat. Pobudza też kreatywne myślenie, które pozwala lepiej radzić sobie z problemami, dlatego ogólnie dobrze jest się nim otaczać na co dzień. Ubranie to jednak nie wszystko, istotna jest również zawartość wielkanocnego koszyczka, który ze sobą niesiemy. Oprócz ustalonych pokarmów, które dyktuje tradycja, warto uzupełnić go o kilka drobiazgów na szczęście.

Odrobina zielonego koloru (np. w formie gałązki bukszpanu) przyciąga dobrą energię. Ta roślina symbolizuje nieśmiertelność i życie wieczne. Z kolei koronkowa serwetka powinna się tam znaleźć, żeby zagwarantować szczęście i zdrowie całemu domowi i wszystkim jego mieszkańcom. Jeśli wrzucimy do koszyczka drobną monetę, zapewnimy sobie szczęście w finansach.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta