Mówią, że przyciąga pecha. Jeszcze dziś wyjmij z torebki

Mówią, że przyciąga pecha. Jeszcze dziś wyjmij z torebki

Czego należy pozbyć się z damskiej torebki?
Czego należy pozbyć się z damskiej torebki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Iakov Filimonov
19.10.2023 10:43, aktualizacja: 17.01.2024 17:53

Czy wiesz, co masz w torebce? Pewnie tylko orientacyjnie, bo torebka – niczym czarna dziura – pochłania wszystko wokół. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić jej zawartość, bo niektóre z pozoru niewinne drobiazgi... przynoszą pecha.

Damska torebka to zupełnie inny wszechświat i można w niej znaleźć zaskakujące przedmioty. Nie sprzątamy jej często, bo kto miałby na to czas? Poza tym nigdy nie wiadomo do końca, co może się kobiecie przydać.

Właśnie dlatego warto od czasu do czasu zwrócić uwagę na to, co trzymamy w torebce. Może zupełnym przypadkiem wpadł do niej pech pod postacią jakiegoś drobnego przedmiotu, który niby sprawia niewinne wrażenie, jednak wiąże się z nim jakiś nieciekawy przesąd. Wypada zwracać uwagę na takie rzeczy, aby sobie nie zaszkodzić – choćby nieświadomie. Oto lista rzeczy zakazanych w torebce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie trzymaj ich w torebce. Odpychają szczęście i pieniądze

Istnieje wiele drobiazgów które w tradycji i mądrości ludowej wiążą się z pechem. Oczywiście nie musimy w to wierzyć, ale po co kusić los? Według popularnego przesądu w torebce ani portfelu nie należy nosić guzików, ponieważ odpychają pieniądze. Dziury w guzikach mogą kojarzyć się z dziurami, przez które ucieka od nas szczęście i powodzenie.

Poza tym guzki są okrągłe jak monety, stąd zapewne wziął się pogląd, że zastępują pieniądze. Ten, kto nosi ze sobą guzki, ma już swojego rodzaju "walutę", więc nie przyciągnie do siebie nowej. Dodatkowo jeśli podnieśliśmy guzik, który ktoś zgubił, narażamy się na atak złej energii. Właściciel guzika na pewno jest zły, że go stracił, więc może (często nieświadomie!) przeklinać znalazcę.

Tego nie rób! Istnieje wiele przesądów związanych z torebkami

Kolejny przesąd słyszał chyba każdy - torebki nigdy nie należy stawiać na ziemi, bo w ten sposób uciekają od nas pieniądze. Trzeba ją zawiesić na wieszaku albo na oparciu krzesła, zawsze co najmniej na wysokości powyżej kolan. Duże znaczenie ma również kolor. Lepiej nie kupować zielonej torebki, bo to kolor zazdrości. Z taką torebką nigdy nie poczujemy się dobrze, możemy za to zwracać większą uwagę na to, co mają inni, a czego nam brak. Takie zawistne myślenie skutecznie unieszczęśliwia każdego.

Popularne wierzenie mówi, że portfel powinien być czerwony, bo ten kolor przyciąga pieniądze. Do kompletu możemy kupić taką samą torebkę albo po prostu zawiązać na niej czerwoną kokardę lub sznurek. To w zupełności wystarczy.

Amulety na szczęście. Warto je mieć w swojej torebce

Lepiej trzymać się z daleka od przedmiotów, które przynoszą pecha – choćby na wszelki wypadek. Gdy już oczyścimy torebkę z guzików, możemy wrzucić do niej coś na szczęście, a wybór jest bardzo duży. Pieniądze i powodzenie przyciągają chińskie monety bogactwa – najczęściej nosi się trzy związane czerwonym sznurkiem. W portfelu warto nosić niewielki amulet w kształcie żaby albo łuskę karpia, koniecznie w przedziałce na monety. W torebce opłaca się też trzymać migdały, orzechy włoskie albo goździki. Zapewniają ochronę i szczęście na co dzień, jak również gwarantują powodzenie finansowe.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także