UrodaTragus. Intrygujący kolczyk dla wielbicieli unikalnego piercingu

Tragus. Intrygujący kolczyk dla wielbicieli unikalnego piercingu

Kolczyk tragus jest jednym z rodzajów piercingu, który przypadnie do gustu wielbicielom zarówno klasycznych przekłuć, jak i tych mniej oczywistych. Jeśli marzysz o nowym kolczyku, ale zależy Ci na czymś nietypowym oraz dyskretnym, tragus na pewno okaże się najlepszym wyborem. Ciekawie wygląda w towarzystwie innych kolczyków.

Tragus dobrze wygląda także solo.
Tragus dobrze wygląda także solo.
Źródło zdjęć: © Getty Images

26.03.2021 | aktual.: 26.03.2021 20:18

Co prawda miejsce przekłucia typu tragus jest dość nietypowe, ale niewątpliwie zwraca na siebie uwagę niezależnie od tego, czy wybierzesz wersje pojedynczą, czy z innymi ozdobami. Przekłucie jest proste do wykonania, ale mimo wszystko należy zadbać o ranę, aby nie doszło do zakażenia.

Tragus – gdzie wykonuje się przekłucie?

Przede wszystkim kolczyk typu tragus wykonuje się w małej chrząstce znajdującej się na skrawku ucha. Najczęściej kolczyk umieszcza się centralnie na środku w połowie długości, ale również może znajdować się także niżej lub wyżej – wszystko zależy od upodobań oraz wielkości chrząstki. Obok klasycznego tragusa można wymienić także vertical tragus (pionowe przekłucie płatka ucha) i anti-tragus (przekłucie chrząstki znajdującej się nad płatkiem ucha).

Tragus – jak wygląda zabieg?

Tragus jest łatwy w wykonaniu, ale wiąże się z przekłuciem kilku warstw chrząstki, więc można odczuwać przy tym dyskomfort. Wybierz odpowiedniego profesjonalistę, który wykona przekłucie za pomocą odpowiednich narzędzi. Po wybraniu lokalizacji kolczyka, piercer zaznaczy miejsce markerem, a następnie za pomocą dostosowanej do chrząstki igły, przebije się rzez chrząstkę. Sam zabieg trwa kilka chwil, ale ból może przybierać na sile po założeniu kolczyka. Pamiętaj, że tragusa ani żadnego innego piercingu nie wykonuje się pistoletem! On jedynie rozrywa tkankę, która znacznie gorzej się goi. Tragus musi być wykonany sterylną jednorazową igłą.

Tragus – ile trwa gojenie?

Tragus goi się zazwyczaj 3-4 miesiące, ale może się zdarzyć, że proces ten może się wydłużyć nawet do 6 miesięcy. Rzadko tego typu kolczyk migruje, więc nie ma powodu do obaw. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji organizmu. Ból w chwili zabiegu klasyfikuje się na poziomie 5 w skali złożonej z 10 stopni. Dlatego też można uznać go za dosyć bolesny, ale znośny.

Tragus – jak pielęgnować przekłucie?

Pamiętaj, że pielęgnacja przekłucia tragus polega na oczyszczaniu ranki z zalegających wydzielin nawet 2-3 razy dziennie. Korzystaj z nano srebra koloidalnego – piercerzy nie polecają wody utlenionej ani octaniseptu. ponieważ działają wysuszająco. Świeże przekłucie należy chronić przed mechanicznymi urazami oraz ewentualnymi zanieczyszczeniami. Nie dotykaj kolczyka w miejscu tragusa, nie mocz i staraj się nie przykładać do ucha telefonu.

Tragus – ile kosztuje przekłucie?

Najczęściej do tragusa wykorzystuje się kolczyk labret, sztangę albo kółeczko. Cena uzależniona jest od salonu i miasta, w którym go wykonujemy. Często cena za pojedyncze przekłucie zaczyna się od od 80 złotych w górę.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)