Trwa ładowanie...

Trening brzucha z Mel B - ćwiczenia na płaski brzuch

Mel B opracowała trening ABS na mięśnie brzucha. Trening jest krótki, ponieważ trwa tylko 10 minut, ale jego efekty są zadziwiające. Regularnie wykonywane ćwiczenia na brzuch wzmocnią mięśnie i wyrzeźbią sylwetkę. Trening Mel B angażuje mięśnie ściany przednio-bocznej oraz tylnej brzucha.

Trening brzucha z Mel B - ćwiczenia na płaski brzuchŹródło: iStock.com, fot: Kristina Kokhanova
d3cb41g
d3cb41g

Ćwiczenia z Mel B

Melanie Brown (brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna) znana też jako Mel B opracowała kilka programów treningowych, w tym na mięśnie brzucha. W ramach autorskiego programu fitness Totally Fit piosenkarka stworzyła 10-minutowy trening na mięśnie brzucha oraz 8-minutowy trening ABS.

Trening ABS przygotowany przez Mel B wzmocni i wyrzeźbi nie tylko mięśnie brzucha, ale również mięśnie dolnego odcinka pleców. Warto pamiętać, aby przed ćwiczeniami wykonać minimum 10-minutową rozgrzewkę. Taka rozgrzewka przygotuje organizm do aktywności fizycznej i pozwoli uniknąć zakwasów oraz kontuzji.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha Mel B

  • półbrzuszki - ćwiczenie przypomina tradycyjne brzuszki, jednak wyróżnia się tym, że ręce prostujemy przed siebie i unosimy tylko górną część ciała, nie odrywając bioder od podłoża. Ważne, aby skłony wykonywać z wydechem. Ćwiczenie na brzuch Mel B należy powtórzyć ok. 20 razy.
  • skłony do wyprostowanej nogi w pozycji leżącej - aby wykonać ćwiczenie, należy położyć się na plecach, jedną nogę zgiąć w kolanie, tak aby stopę położyć stabilnie na podłodze, a drugą wyprostować w taki sposób, jakbyśmy chcieli dotknąć stopą sufitu. Następnie robimy skłony do wyprostowanej nogi bez odrywania bioder od podłoża i próbujemy dłonią dotknąć palców stop. Ćwiczenie na brzuch trzeba powtórzyć ok. 10 razy na każdą stronę.
  • przyciąganie nóg do klatki piersiowej w siadzie - siadamy wygodnie na podłodze, lekko odchylamy się do tyłu (dla stabilności można podeprzeć się z tyłu rękoma) i robimy brzuszki, jednocześnie podciągając nogi do klatki piersiowej. Ćwiczenie Mel B należy powtórzyć ok. 20 razy.
  • skręty tułowia z butelką lub hantlami w siadzie - przyjmujemy pozycję podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, chwytamy w ręce butelkę z wodą lub hantle i skręcamy tułów raz w jedną raz w drugą stronę (jakbyśmy chcieli dotknąć jednym końcem butelki podłogi). Ćwiczenie na brzuch Mel B trzeba wykonać min. 30 razy.
  • skłony na boki w pozycji leżącej - kładziemy się na podłodze, nogi zginamy w kolanach, a ręce prostujemy. Staramy się dotknąć lewą ręką lewej kostki u nogi, tak aby nie odrywać od podłogi pleców. Ćwiczenie na brzuch trzeba powtórzyć ok. 15 razy.
  • przeplatanie hantli między nogami w pozycji siedzącej - siadamy na podłodze, odchylamy tułów do tyłu, a nogi podnosimy lekko powyżej ziemi. Następnie bierzemy w ręce butelkę z wodą lub hantle i przekładamy obciążenie między nogami (na kształt ósemki).
  • podciąganie nóg do klatki piersiowej w leżeniu bokiem - kładziemy się na podłodze na boku, podpierając się jedną rękę. Drugą rękę prostujemy, próbujemy utrzymać równowagę i podciągamy nogi do klatki piersiowej. Ćwiczenie należy potworzyć ok. 15 razy na każdą stronę.
  • przyciąganie nóg do klatki piersiowej w podporze przodem - przyjmujemy pozycję do pompek. Następnie staramy się podciągnąć jedną nogę do łokcia. Ćwiczenie trzeba wykonać na każdą stronę po 15 powtórzeń.
  • deska - czyli plank to ostatnie ćwiczenie na brzuch Mel B. Ćwiczenie wykonujemy w podporze przodem na przedramionach. W takiej pozycji trzeba wytrzymać ok. 1 minutę.
d3cb41g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cb41g