Trening siłowy i kobieta – połączenie idealne
Trening z obciążeniem wcale nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn. To właśnie dzięki tym ćwiczeniom w końcu osiągniesz wymarzoną figurę.
Trening siłowy wcale nie oznacza przesadzonej rozbudowy masy mięśniowej i nie zagraża kobiecej sylwetce. Wręcz przeciwnie. Ćwiczenia z wolnym obciążeniem czy ze sztangą skutecznie podkręcają metabolizm, doskonale modelują sylwetkę i są najlepszym narzędziem w nierównej walce z cellulitem. Wystarczy, że włączysz je do swojego planu treningowego 2-3 razy w tygodniu, a już po miesiącu ćwiczeń zaobserwujesz pierwsze rezultaty.
Wymodelowana sylwetka
Wykroki ze sztangą czy martwy ciąg to ćwiczenia wielostawowe, które znacznie lepiej modelują sylwetkę niż popularne wśród kobiet aeroby. W ich trakcie angażujemy znacznie więcej grup mięśniowych jak ramiona, nogi czy brzuch. Trening siłowy jako beztlenowy jest też znacznie intensywniejszy, co pozwala na znaczne zwiększenie swojej siły. Efektem jest delikatnie i równomiernie wyrzeźbione ciało oraz pięknie zarysowane mięśnie.
Podkręcony metabolizm
Podnoszenie ciężarów nie tylko poprawia ogólną sprawność fizyczną, ale też skutecznie podkręca metabolizm. Mięśnie są aktywne metabolicznie, co oznacza, że przyczyniają się do utleniania się komórek tłuszczowych, przy jednoczesnym wykorzystaniu dodatkowej porcji energii. Każdy kolejny kilogram tkanki mięśniowej pozwala na spalenie dodatkowych 70-100 kalorii dziennie. Zwiększamy więc nie tylko swoją siłę i dbamy o równomierny rozwój umięśnienia, ale też pozbywamy się kolejnych niechcianych centymetrów w talii czy biodrach.
Najlepszy w walce z cellulitem
Jest bezlitosny dla cellulitu, a to za sprawą tego, że opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach złożonych. Nie tylko angażują one więcej mięśni i zużywają energię, ale też skutecznie pobudzają pracę układu limfatycznego i krążenie krwi. Pozwala to na znacznie szybsze pozbycie się toksyn z organizmu, w szczególności złogów limfy odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu. Najbardziej efektywne będą różnego rodzaju przysiady i wypady ze sztangą. Należy jednak unikać przetrenowania i zakwasów, ponieważ wytwarzany jest wówczas kwas mlekowy, który utrwala skórkę pomarańczową.
Poprawia ogólny stan zdrowia
Regularne ćwiczenia z obciążeniem przyczyniają się do polepszenia gęstości mineralnej kości, a także wzmacniają wiązadła i ścięgna. W rezultacie pozwala to na zminimalizowanie ryzyka kontuzji w postaci złamań czy skręceń. Ponadto dźwigając ciężary obniżamy ciśnienie krwi i cukrów oraz podnosimy poziom dobrego cholesterolu. Dlatego też trening siłowy zalecany jest osobom narażonym na osteoporozę, choroby układu krążenia i cukrzycę.
Redukuje stresu
W trakcie ćwiczeń siłowych pobudzamy znacznie więcej układów naszego ciała, niż przy innym rodzaju treningu. Dlatego też wyższy jest poziom wydzielanych endorfin czyli hormonów szczęścia. Pozwalają one na redukcję poczucia niepokoju i objawów stresu, a także przyczyniają się do wyciszenie i wyrzucenie z siebie negatywnej energii. Zwiększenie siły naszych mięśni pozwala nam też na utrzymanie prawidłowej sylwetki i pozbycie się dolegliwości związanych z siedzącym trybem życia.
Nie bez powodu osoby regularnie ćwiczące są bardziej zadowolone z życia. Lepszy wygląd pomaga w uzyskaniu nie tylko dobrego samopoczucia, ale też pewności siebie.