UrodaTusze pogrubiające z wyższej półki – teraz nawet za 23 zł!

Tusze pogrubiające z wyższej półki – teraz nawet za 23 zł!

Tusze pogrubiające z wyższej półki –  teraz nawet za 23 zł!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

09.01.2018 15:19, aktual.: 10.01.2018 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czego oczekujemy od dobrego tuszu do rzęs? Najczęstsze odpowiedzi na to pytanie to: trwałość, skuteczne pogrubienie bądź wydłużenie, wodoodporność i piękny, głęboki kolor. Nietrudno znaleźć produkt spełniający te cechy, ale cena bywa wygórowana. Znaleźliśmy jednak wyjątki.

Większe oczy, głębsze spojrzenie, mniej zmartwień o wygląd – tusz idealny

Tusz to kosmetyk codziennego użytku, który szybko się zużywa. W szczególności, jeśli lubimy "zaszaleć" i nałożyć kilka warstw. Wtedy przeciętne opakowanie kosmetyku starcza na krócej. Proponujemy zaopatrzyć się w kosmetyk wcześniej, przy okazji dobrej promocji. Droższy tusz do rzęs, który w regularnej cenie dostaniemy za około 60-70 zł, w dobrej promocji może kosztować nawet jedną trzecią ceny mniej.

Efektowne rzęsy w ostatnim czasie robią furorę. Odżywki do rzęs, triki makijażowe i oczywiście tusze, które zapewniają nam długie, gęste i grube rzęsy o aksamitnym połysku – to jest to, czego szukamy. Najbardziej pożądanym efektem jest pogrubienie rzęs. Które tusze oceniane są jako najlepiej pogrubiające? Tu zdecydowanie królują wodoodporne tusze o gęstych szczoteczkach. Ważne jest to, w jaki sposób trzymamy szczoteczkę, jak dużo tuszu nakładamy, czy spodnia warstwa dobrze wyschła, no i jakie są nasze naturalne rzęsy.

Ile kosztuje twój ulubiony tusz do rzęs?

Proponujemy też te z tuszy pogrubiających do rzęs, których cena na ogół jest korzystna, ale teraz jest jeszcze lepsza. Jak każdy wie – najlepiej, jeśli cena idzie w parze z jakością, więc traktujmy cenę jako dodatkowy czynnik wyboru danego kosmetyku. Priorytetem, poza naszymi indywidualnymi upodobaniami i efektem wizualnym, powinien być atest nietestowania kosmetyku na zwierzętach oraz ekologia. Równie istotne są też wszelkie wskazania prozdrowotne, aby nie zaszkodzić delikatnej śluzówce oka. Dla alergiczki tylko hipoalergiczny tusz!

Entuzjastki teatralnego efektu wachlarza rzęs mogą zdecydować się na połączenie profesjonalnej pielęgnacji i upiększania rzęs. W tym przypadku tusz i serum to duet idealny. Oczekiwania co do efektu, jakie da nam pogrubiający tusz do rzęs, bywają różne. Dla jednej kobiety jedna warstwa dobrze pogrubiającego tuszu to aż nadto, dla innej udany efekt to teatralne rzęsy. Jednym ze sposobów na uzyskanie efektu naprawdę imponujących rzęs, który znaleźliśmy na jednym z kobiecych forów internetowych, jest duet serum do rzęs oraz dwóch lub trzech warstw pogrubiającego tuszu. Podobny produkt można dopasować do brwi.

Obraz
© Shutterstock.com

Tusz pogrubiający z efektem sztucznych rzęs

Coraz większym powodzeniem cieszą się zabiegi upiększające, które polegają na bardziej lub mniej trwałym zagęszczeniu rzęs. Nadal jednak to tusz jest bohaterem kosmetyczki, bo wystarczy jedno pociągnięcie, aby uzyskać efekt głębokiego spojrzenia. Niektóre kosmetyki oferują mocny efekt pogrubienia. Takiego teatralnego efektu trudno nie zauważyć.

Wachlarz rzęs, lekka pomadka i gładka cera najczęściej wystarczą za cały makijaż. Przypominamy, że jeśli akcentujemy usta, to nie oczy i na odwrót: mocne rzęsy nie wymagają już intensywnego makijażu ust. Wystarczy krem BB i lekka pomadka.

Obraz
© 123RF.COM

Tusz pogrubiający – ile warstw?

Każdy, kto stosuje ten kosmetyk wie, że idealny tusz wyróżnia się co najmniej kilkoma cechami. Wybór szczoteczki, tego, czy dany kosmetyk jest wodoodporny oraz jaka jest siła pogrubiania, to podstawowe czynniki, na podstawie których wybieramy najlepszy tusz do rzęs. Zawsze można nałożyć kolejną warstwę tuszu na poprzedniej dla lepszego efektu, czy jednak jest to konieczne? Najlepiej, jeśli nakładamy jedną warstwę, ale nie każda szczoteczka na to pozwala. Nakładając niektóre tusze, nabieramy sporo kosmetyku, który musimy zostawić na krawędzi opakowania, a to zajmuje czas.

Obraz
© Shutterstock.com

Kupując tusz, zwróć uwagę na testerze, czy na szczoteczce pogrubiającego tuszu jest go tyle, ile potrzebujesz, wykonując zygzakowaty ruch ręką. Tuszując rzęsy prostym ruchem, także uzyskasz efekt przyciemnienia, ale rzęsy nie będą aż tak pogrubione.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także