Blisko ludziUkrainka ujawniła pytanie, które zadają rosyjscy żołnierze. "Robią to zawsze"

Ukrainka ujawniła pytanie, które zadają rosyjscy żołnierze. "Robią to zawsze"

Ukrainka zdradza, o co pytali rosyjscy żołnierze
Ukrainka zdradza, o co pytali rosyjscy żołnierze
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, CNN, YouTube
oprac. NT
29.09.2022 09:50

Ben Wedeman, korespondent CNN, pojawił się w miejscowości Pisky we wschodniej Ukrainie. Rozmawiał z jej mieszkańcami. Jedna z Ukrainek ujawniła pytanie, które rosyjscy najeźdźcy powtarzają jak mantrę.

Wywiad stacji CNN zarejestrowano w niedawno wyzwolonym ukraińskim mieście Pisky-Radkivski we wschodniej Ukrainie. Reporter rozmawiał m.in. z dwiema staruszkami. Jedna z nich powiedziała, że rosyjscy żołnierze już im nie przeszkadzają. Raisa, kobieta siedząca obok niej, ujawniła pytanie, które agresorzy zadawali mieszkańcom.

"Naziści, naziści, gdzie są naziści?" - wspomniała słowa rosyjskich żołnierzy.

Ukrainian woman reveals the question Russian soldiers 'always' asked

Skąd nawiązanie do nazistów?

Jak donosi "New York Times", pytanie żołnierzy nawiązuje do rosyjskiej propagandy, która kłamliwie przedstawia Ukrainę jako kraj pełen nazistów. To ma zmotywować Rosjan do walki. Dziennik ujawnił, że wysiłki na rzecz rozpowszechniania dezinformacji wzrosły do ​​"bezprecedensowego poziomu". Jeffrey Veidlinger, profesor historii i studiów judaistycznych na Uniwersytecie Michigan powiedział, że chociaż twierdzenie to jest całkowicie fałszywe, wielu Rosjan w to wierzy.

- Widzę to na rosyjskich czatach i w komentarzach, które Rosjanie zamieszczają w artykułach prasowych - powiedział Veidlinger. - Myślę, że wielu Rosjan rzeczywiście wierzy, że to wojna z nazizmem - podkreślił profesor.

Putin nawiązał do II wojny światowej

Dowodem na to jest również przemówienie wygłoszone 9 maja przez prezydenta Władimira Putina, w którym nawiązał do zbrodni II wojny światowej, chcąc zainspirować Rosjan do walki. - Walczycie o naszą ojczyznę, aby nikt nie zapomniał lekcji II wojny światowej. Aby nie było na świecie miejsca dla oprawców, szwadronów śmierci i nazistów - powiedział Putin, co jest ewidentnym kłamstwem nastawionym na doraźny cel.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta