UrodaCiało i twarzCzy zalotka niszczy rzęsy? Przekonaj się, jak najlepiej jej używać oraz jak zadbać o rzęsy

Czy zalotka niszczy rzęsy? Przekonaj się, jak najlepiej jej używać oraz jak zadbać o rzęsy

Czy zalotka niszczy rzęsy? Lepiej pamiętaj o kilku ważnych zasadach.
Czy zalotka niszczy rzęsy? Lepiej pamiętaj o kilku ważnych zasadach.
Źródło zdjęć: © Pexels

09.09.2020 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zalotka to jeden z popularnych przyrządów kosmetycznych, który bardzo chętnie jest wybierany przez wiele kobiet. Niektóre z pań nie wyobrażają sobie makijażu bez jej pomocy, ale czy zalotka niszczy rzęsy? Pytanie jest zasadne, w końcu konstrukcja przyrządu upiększającego dosyć mocno ingeruje we włoski.

Regularne stosowanie zalotki dla wielu kobiet jest normą, ale czy rzeczywiście słusznie? W końcu w ciągu zaledwie kilku chwil zalotka unosi delikatne włoski, dając przy okazji efekt naturalnego podkręcenia. Jak się okazuje, istnieje kilka wad tego niepozornego przyrządu. Czy rzeczywiście zalotka niszczy rzęsy? Odpowiedzi poszukaj poniżej.

Czy zalotka niszczy rzęsy – popularne błędy

Jak się okazuje, nie można jednoznacznie określić, czy zalotka niszczy rzęsy, ale wszystko zależy od początkowej kondycji włosków. Wpływ ma także częstotliwość używania przyrządu oraz sposób, w jaki z niego korzystamy. Niektóre błędy mogą naprawdę negatywnie odbić się na rzęsach:

  • używanie zalotki na wytuszowane rzęsy;
  • niewymienianie gumek w zalotce (przynajmniej raz na 2 miesiące);
  • stosowanie zalotki bez ochronnych gumek;
  • zaciskanie przyrządu wyżej niż u nasady.

Choć powyższe błędy wydają się niezbyt rażące, to jednak nie można ich zignorować. Delikatne włoski wokół oczu są bardzo podatne na zniszczenie, więc nawet mocniejsze ściśnięcie zalotki może spowodować spustoszenie.

Czy zalotka niszczy rzęsy – możliwe negatywne skutki

Chcąc zapewnić sobie piękną oprawę oczu, warto korzystać z zalotki od czasu do czasu. Jeśli jednak zbyt często używasz tego przyrządu, a przy okazji popełniasz błędy przy jej stosowaniu, możesz doprowadzić do szkodliwego wpływu zalotki na rzęsy:

  • połamane albo podatne na kruszenie włoski;
  • osłabione cebulki;
  • nadmierna utrata rzęs;
  • krzywo rosnące włoski;
  • uszkodzone i wyginające się rzęsy.

W takim wypadku najlepiej byłoby całkowicie zrezygnować ze stosowania zalotki na rzęsy. Na rynku możesz znaleźć bardzo dużo maskar, które przepięknie podkreślą włoski poprzez podkręcenie. Jeśli marzysz o bardziej spektakularnym efekcie, zamiast zalotki zacznij stosować inne pomocne metody.

Czy zalotka niszczy rzęsy – inne zamienniki

Bardzo trwałym i efektownym sposobem na podkręcenie rzęs jest skorzystanie z zabiegu liftingu, który utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Oprócz tego niezwykle pomocne okazują się wszelkiego rodzaju odżywki i sera, które zadbają włoski od wewnątrz i zewnątrz, a przy okazji nie spowodują mechanicznych uszkodzeń tak jak w przypadku używania zalotki. Sięgnij po wszechstronny olejek rycynowy – dzięki niemu osiągniesz wspaniałe efekty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także