Masz problem z cerą? Zblenduj i nałóż oczyszczający owoc
Jesteś posiadaczką cery wrażliwej i nie wiesz, jak ją wygładzić? Poznaj prosty przepis na domowy peeling enzymatyczny, który przywróci jej dawny blask. Potrzebujesz tylko trzech składników.
14.05.2024 | aktual.: 14.05.2024 14:57
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Skóra regeneruje się w wyjątkowo szybkim tempie. W ciągu jednej doby pojawia nam się kolejna warstwa naskórka, a w przeciągu miesiąca skóra całkowicie się odnawia. Z tego powodu wymaga regularnego złuszczania.
Zobacz też: Jak rozjaśnić ciemną skórę pod pachami? Nałóż domową miksturę, na efekt nie trzeba długo czekać
Złuszczanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wygładza i rozświetla skórę, a także ułatwia przenikanie składników aktywnych do głębokich jej warstw. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nadmiaru naskórka jest peeling. Jaki peeling nadaje się do skóry suchej i wrażliwej? Jak często go stosować?
Jak wybrać peeling?
W aptekach i drogeriach znajduje się mnóstwo tego typu kosmetyków. Wybór może przyprawić o zawrót głowy. Wyróżnia się trzy grupy peelingów, a każdy z nich inaczej oddziałuje na skórę. W peelingach mechanicznych znajdują się drobinki cukru, soli bądź pestek owoców, które mocno złuszczają zrogowaciały naskórek. Ten rodzaj peelingu nadaje się wyłącznie do stosowania na skórę ciała.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Peelingi kwasowe bazują na kwasach AHA, BHA i PHA. W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych nie "zdzierają" skóry, a rozpuszczają martwy naskórek. Sprawdzą się w przypadku cer tłustych i problematycznych. Posiadaczki cery wrażliwej docenią moc peelingu enzymatycznego, który delikatnie rozpuszcza skórę, nie uszkadzając jej powierzchni.
Zmiksuj z wodą i wetrzyj w twarz. Twoja skóra ci podziękuje
Peelingi enzymatyczne bazują na enzymach, czyli substancjach rozpuszczających. Dają efekt czystej, świetlistej i gładkiej skóry, jednak ten jest widoczny dopiero po kilku użyciach. Większość peelingów enzymatycznych ma w składzie głównie dwie substancje — papainę i bromelainę. Papaina naturalnie występuje w papai, zaś bromelaina w ananasie.
Marzysz o gładkiej i świetlistej cerze? Przygotuj domowy peeling enzymatyczny. Potrzebujesz plastra świeżej papai i świeżego ananasa. Umyj owoce i obierz je ze skóry. Wrzuć je do wysokiego naczynia i dodaj do nich niewielką ilość wody. Całość zblenduj na gładką papkę. Nanieś na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw ją tak na 2-3 minuty, a następnie zmyj wodą.
Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a po miesiącu zauważysz, że cera stała się promienna i gładka. Nie zapomnij o codziennej ochronie przeciwsłonecznej, bowiem stosowanie peelingów kwasowych i enzymatycznych wiąże się z koniecznością stosowania kremów z filtrem.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl