UrodaMakijażJak wykonać makijaż na wesele? Poznaj sposoby na przedłużenie trwałości makijażu

Jak wykonać makijaż na wesele? Poznaj sposoby na przedłużenie trwałości makijażu

Jak wykonać makijaż na wesele? Pamiętaj o odpowiednich kosmetykach.
Jak wykonać makijaż na wesele? Pamiętaj o odpowiednich kosmetykach.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
03.06.2020 11:43, aktualizacja: 01.03.2022 13:22

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wykonać makijaż na wesele, bardzo dobrze trafiłaś. W końcu zbliża się coroczny sezon ślubny, choć obecnie nieco spóźniony, więc czas zacząć odpowiednie przygotowania do nadchodzących zabaw. Makijaż na wesele powinien być trwały, aby mimo przetańczenia całej nocy, pozostał nienaruszony na twarzy.

Jak wykonać makijaż na wesele? Wiosną i latem wcale nie tak łatwo utrzymać nieskazitelny efekt na skórze. Na szczęście istnieje szereg prostych, ale skutecznych sposobów na to, aby jak najlepiej utrzymać piękny makijaż na wesele. Sprawdź, czy znasz te metody i sama je zastosuj.

Jak wykonać makijaż na wesele – ważne wskazówki

W przeciwieństwie do innych makijaży, makijaż na wesele musi przetrwać nawet największe upały oraz powinien być nieco mocniejszy. Przede wszystkim łączy w sobie elementy makijażu dziennego i wieczorowego, aby świetnie wyglądał na zdjęciach z uroczystości. Jeśli zamierzasz wykonać samodzielnie makijaż na wesele, warto znacznie wcześniej ćwiczyć jego nakładanie, by w dniu ślubu i wesela z łatwością sobie z nim poradzić. Możesz zacząć od nałożenia bazy i podkładu, ale bardzo skutecznym sposobem jest wykorzystanie metody odwróconej. W związku z tym najpierw zacznij malować oczy (uprzednio stosując bazę i korektor), a dopiero później przejdź do reszty twarzy. Do wykonania makijażu na wesele korzystaj ze sprawdzonych kosmetyków.

Jak wykonać makijaż na wesele – zapewnienie trwałości

O tym, jak wykonać makijaż na wesele, decyduje w głównej mierze metoda jego utrwalenia. Jeżeli przeprowadzisz wszystko zgodnie z pomocnymi wskazówkami, razem z odpowiednią kolejnością, nie musisz martwić się o jego jakość. Nigdy nie zapominaj o tym, że dobre nawilżenie to podstawa do przedłużenia trwałości makijażu na wesele. Kiedy twoja skóra zostanie zabezpieczona kremem, dopiero wówczas możesz nałożyć bazę (wystarczy zaledwie odrobina), a następnie ulubiony podkład. Wystempluj fluid za pomocą gąbeczki – dzięki temu będziesz mieć pewność, że wtopi się w skórę i zostanie na niej przez wiele godzin. Przy makijażu na wesele nie zapomnij o nałożeniu podkładu także na szyję.

Jak wykonać makijaż na wesele – skutecznie zmatuj

Oczywiście w kolejnym kroku podczas wykonywania makijażu na wesele jest skorzystanie z pudru utrwalającego. Skorzystaj z kosmetyku o dobrej jakości, aby nie spowodował plam na skórze. Weź ze sobą także bibułki matujące, za pomocą których z łatwością pozbędziesz się ze strefy T nadmiaru sebum. Chcąc jeszcze bardziej utrwalić makijaż na wesele, sięgnij na koniec po spray fixujący. Wystarczy, że spryskasz nim całą twarz, a przez kolejne godziny będziesz się cieszyć z perfekcyjnego makijażu.

Jak wykonać makijaż na wesele – odpowiednie kosmetyki

Ważną kwestią dotyczącą tego, jak wykonać makijaż na wesele są także odpowiednie kosmetyki kolorowe. Wybierz wodoodporne produkty, które przetrwają nawet największe upały lub płacz radości. Jeśli na co dzień nie stosujesz super trwałych produktów, ze względu na okoliczności, warto po nie sięgnąć, abyś czuła się przez cały czas komfortowo. Podczas wykonywania makijażu na wesele nie zapomnij o ustach – odbij nadmiar szminki na chusteczkę. Ten prosty patent zapewni idealny wygląd pomalowanych ust.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także