UrodaMakijażJaki makijaż postarza? Nie popełniaj tych błędów, a będziesz zadowolona z efektów

Jaki makijaż postarza? Nie popełniaj tych błędów, a będziesz zadowolona z efektów

Źródło zdjęć: © Pixabay
04.08.2020 09:29

Jaki makijaż postarza? Przede wszystkim taki, w którym roi się od błędów i podkreśla nie to, na czym nam zależy. Czasami nawet możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że wykonując określone czynności, nieświadomie dodajesz sobie kilka lat. Chcąc tego uniknąć, zajrzyj do poniższej minilisty najpopularniejszych błędów, które sprawiają, że makijaż postarza.

Makijaż może postarzać i to naprawdę znacznie. Wystarczy jeden zły ruch albo nieodpowiedni dobór kolorystyki, a na twarzy otrzymasz maskę, a nie makijaż. Na szczęście wielu błędów można uniknąć, ale należy zachować umiar i dokładnie skorzystać z proponowanych wskazówek. Jaki makijaż postarza? Odpowiedź czeka poniżej.

Jaki makijaż postarza – źle zaaplikowany puder sypki i róż

Puder sypki to jeden z ulubieńców wielu kobiet, które chcą zapobiec błyszczeniu się w strefie T. Niestety nałożony w niektórych miejscach może doprowadzić do wysuszenia skóry – chodzi o okolice oczu, skrzydełek nosa, etc. Właśnie ten schemat doprowadza do tego, że makijaż postarza, bo drobinki pudru podkreślają zmarszczki oraz bruzdy. Drugim bardzo częstym błędem jest wybór niedopasowanego odcienia różu. Nałożony w nadmiarze przyniesie zamiast odświeżenia wyraźne postarzenie. Młodym kobietom polecane są odcienie o czerwonych tonach, natomiast dojrzalsze kobiety powinny wybierać morelowe barwy. Pamiętaj, że zaaplikowany na szczyty policzkowe róż nie spowoduje, że makijaż postarzy.

Jaki makijaż postarza – za mocna szminka

Najważniejszą zasadą jest ta mówiąca o optycznym zmniejszaniu ust za pomocą ciemnych odcieni szminki. Dlatego też taki makijaż postarza, gdy na co dzień sięgasz po mocne wiśnie, burgund czy śliwkę. Twarz przy tym zyskuje nieprzyjemny wyraz, a zmarszczki wokół ust stają się widoczniejsze. Lepiej wybierać szminki w barwach koralowych, łososiowych czy klasycznych czerwieniach, ponieważ optycznie powiększą usta. Jak widzisz, źle dopasowana szminka to następny powód, dla którego makijaż postarza.

Jaki makijaż postarza – perłowe cienie i krzywa linia ust

Niestety mimo najszczerszych chęci, perłowe cienie do powiek zaprezentują się zupełnie odwrotnie od pierwotnego planu i doprowadzą do makijażowego postarzania. Połysk wybranych drobinek uwidacznia istniejące zmarszczki, a przecież tego nie chcesz. Lepiej stosować je jedynie do rozświetlenia wewnętrznych kącików oczu. Jaki makijaż postarza? Dokładnie taki, w którym szminka przekracza linię naturalnego zarysu. Dobrze jest dobrać konturówkę – wyeliminujesz problem w jednej chwili.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także