UrodaMakijażKonturowanie twarzy. Jak umiejętnie wymodelować rysy twarzy?

Konturowanie twarzy. Jak umiejętnie wymodelować rysy twarzy?

Konturowanie twarzy. Jak umiejętnie wymodelować rysy twarzy?
Źródło zdjęć: © 123RF
26.02.2020 11:57, aktualizacja: 28.02.2020 11:53

Konturowanie twarzy od wielu lat jest bardzo ważnym trendem w makijażu. Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niego perfekcyjnego makijażu. Dzięki umiejętnemu modelowaniu twarzy, możesz wysmuklić kontur, podkreślić kości policzkowe i dodać trójwymiarowości. Na szczęście konturowanie twarzy wcale nie jest takie trudne, jak można pomyśleć w pierwszej chwili.

Jakie kosmetyki do konturowania twarzy wybrać?

Dla kobiet rozpoczynających przygodę z konturowaniem, najlepszym wyborem będą kosmetyki w pudrze/kamieniu, które błyskawicznie się nakłada oraz rozciera. Dobrym pomysłem może być gotowa paleta do konturowania, do której często dołączona jest instrukcja. Dla kobiet doświadczonych kosmetyki w kremie i w sztyfcie będą idealne. Pamiętaj, że musisz odpowiednio dobrać kolorystykę palety do swojej cery: przy jasnej wybieraj brąz z szarością, a do ciemnej brąz z czerwienią.

Jakie narzędzia do konturowania twarzy są potrzebne?

Do aplikowania kosmetyków w pudrze/kamieniu najlepiej sprawdzą się pędzle z charakterystycznym ściętym włosiem i zaokrągloną główką. Natomiast w przypadku kosmetyków do konturowania w kremie należy wybrać gąbeczki – dzięki nim z łatwością można rozetrzeć produkt po wybranym miejscu.

Jak konturować twarz? Krótki instruktaż

Choć konturowanie twarzy jest zależne od kształtu twarzy i od efektu, jaki chcemy uzyskać. Na szczęście istnieje kilka podstawowych zasad, które warto brać pod uwagę podczas modelowania twarzy.

  1. Baza – nim przejdziesz do konturowania, dokładnie oczyść twarz i nałóż krem nawilżający. Nałóż także korektor na niedoskonałości, po czym zaaplikuj podkład na całą twarz.
  2. Rozświetlacz – nałóż go na kości policzkowe, wzdłuż nosa, na łuki brwiowe i na wewnętrzne kąciki oczu, pamiętając przy tym, aby rozetrzeć produkt dla lepszego efektu.
  3. Bronzer – krok uznawany za faktyczne konturowanie. Bronzer należy nałożyć poniżej kości policzkowych, na linię żuchwy czy linię włosów (w zależności od kształtu twarzy).
  4. Blendowanie – teraz połącz ze sobą wszystkie odcienie nałożone na twarz. Możesz to zrobić gąbką lub pędzlem w kierunku od zewnątrz i do góry. Rozcieraj produkty kolistymi ruchami.

Konturowanie twarzy i pomocne triki

Modelowanie policzków będzie prostsze, gdy zaczniesz ćwiczyć. Prawdziwy sekret dobrze wykonturowanej twarzy tkwi w podkreślonych skroniach oraz świetlistych policzkach. Koniec z mitem matowych policzków, bo dzięki dużemu pędzlowi, doskonale rozetrzesz drobinki z rozświetlacza. Jeśli masz problem z doborem odcieni kosmetyków, poproś o pomoc eksperta – w późniejszym czasie będzie ci łatwiej poznaj swój typ urody. Chcąc podczas konturowania twarzy nadać jej ładniejszy kształt, skorzystaj z pomocy korektora, dzięki któremu możesz wysmuklić rysy, wyszczuplić nos i "zmiękczyć" kwadratowy kształt żuchwy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta