Makijaż ślubny dla blondynek. O jakich zasadach warto pamiętać przed najważniejszym dniem?

UrodaMakijażMakijaż ślubny dla blondynek. O jakich zasadach warto pamiętać przed najważniejszym dniem?26.06.2020 12:13
Makijaż ślubny dla blondynek powinien być subtelny i elegancki.
Makijaż ślubny dla blondynek powinien być subtelny i elegancki.
Źródło zdjęć: © Getty Images

Wyjątkowy makijaż ślubny dla blondynek powinien zostać wykonany z uwzględnieniem kilku podstawowych zasad, które zapewnią najlepszy wygląd twarzy na całą szaloną noc. Dopasowanie kolorystyki, jak również dobór kosmetyków, stanowią najważniejsze elementy. Pamiętny dzień wymaga perfekcyjności w każdym detalu, co przekłada się także na makijaż ślubny dla blondynek. O czym warto pamiętać?

Najważniejszą zasadą podczas tworzenia makijażu ślubnego dla blondynek jest to, że powinien być znacznie delikatniejszy od tego, który pasuje brunetkom. Subtelny i dopasowany do ślubnej stylizacji doskonale podkreśli charakter uroczystości. Makijaż ślubny dla blondynki podkreśli urodę panny młodej, zamiast tworzyć nienaturalną maskę.

Makijaż ślubny dla blondynek – jakich kosmetyków użyć?

Istotnym punktem w makijażu ślubnym dla blondynek jest zakrycie wszelkich niedoskonałości i przebarwień. Skorzystaj ze sprawdzonych kosmetyków, w tym również z rozświetlającego korektora, który wtopi się w skórę i skutecznie ukryje wszystkie nierówności. Makijaż ślubny dla blondynki musi być jak najbardziej naturalny, aby efekt zapewniał piękny i rozświetlony wygląd.

Makijaż ślubny dla blondynek – jakie kolory cieni?

W makijażu ślubnym dla blondynki można wykorzystać odcienie brązu czy beże. Także kolorystyka przypominająca zachód słońca będzie trafna, ale warto przed aplikacją wybranych odcieni zastosować cielisty cień, który ułatwi blendowanie. Nie można zapomnieć także o brwiach, lecz nie wolno przesadzać z ich podkreśleniem, bo będą prezentować się zbyt sztucznie. Makijaż ślubny dla blondynek utrzymany w jaśniejszej tonacji zachwyci i wspaniale podkreśli oprawę oczu.

Makijaż ślubny dla blondynek – co z konturowaniem?

Przy makijażu ślubnym dla blondynek zbyt mocne konturowanie nie jest pożądane. Jasne włosy wymagają wyłącznie subtelnego i naturalnego podkreślenia światłocienia na twarzy. Najlepiej zastosować lekki róż na policzkach, ewentualnie przy ciepłych tonach karnacji zastosuj szampański rozświetlacz. Makijaż ślubny dla blondynek w takim wydaniu będzie idealnym rozwiązaniem.

Makijaż ślubny dla blondynek – jaki kolor ust?

Ostatnim, ale równie ważnym elementem w makijażu ślubnym dla blondynek są usta. Najczęściej polecane jest wykorzystanie szminek w neutralnych beżach czy w lekko brązowych tonach. Jeśli oczy są mocniej podkreślone, wówczas warto pomyśleć o karminowej szmince, która będzie doskonałym akcentem kolorystycznym w makijażu ślubnym dla blondynek. Pamiętaj, że chłodna tonacja optycznie wybiela zęby, co warto wziąć pod uwagę przy śnieżnobiałej sukni.

3 zastosowania czerwonej szminki. Zrobicie nią cały makijaż

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także
Komentarze (0)