Maść siarkowa. Kiedy można ją stosować i jakie przynosi korzyści?
Maść siarkowa jest znanym aptecznym specyfikiem cenionym od lat. Stosuje się ją w przypadku trądziku czy świerzbu. Bardzo istotną sprawą pozostaje sposób używania maści siarkowej, aby w pełni cieszyć się z pozytywnych rezultatów. Na co jeszcze pomaga maść siarkowa?
13.10.2020 11:41
Maść siarkowa bardzo często polecana jest osobom cierpiącym na uporczywy trądzik, ale nie tylko. Składniki zawarte w tej niezwykłej maści sprawiają, że można z jej pomocą wyleczyć bardzo wiele problemów skórnych. Lepiej skonsultować możliwość stosowania maści siarkowej z dermatologiem, aby sobie nie zaszkodzić.
Maść siarkowa – w jaki sposób działa?
Maść siarkowa świetnie działa na wszystkie stany zapalne skóry. Przede wszystkim działa wysuszająco, ściągająco, odkażająco, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Najczęściej stosowana jest do leczenia świerzbu, łojotokowego zapalenia skóry, grzybicy oraz klasycznego trądziku. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, maść siarkowa może być stosowana jako dodatek w terapii antybiotykami przy ropnych zmianach. W zależności od stężenia może być stosowana przez kilka dni do kilku tygodni.
Maść siarkowa – jak pomaga przy świerzbie?
W przypadku świerzbu maść siarkową należy stosować na całe ciało po ciepłej kąpieli. Wybieraj stężenie od 5 do 20%, które najlepiej zadziała na rozgrzanej skórze. Skóra będzie wówczas rozpulchniona, a przy tym maść lepiej się wchłonie. Maść siarkową najlepiej zmyć po 2 godzinach od aplikacji, aby nie doprowadzić do zbytniego podrażnienia naskórka. Taką kurację należy kontynuować przez kolejne 3-5 dni – w zależności od tego, czy stosujesz ją raz albo dwa razy dziennie. W czasie trwania terapii przeciwko świerzbowi nie można się kąpać.
Maść siarkowa – jak leczy trądzik?
Maść siarkowa oprócz działania przeciwzapalnego i antybakteryjnego pomaga także w regulacji wydzielania sebum. Jednak nie chodzi o klasyczny preparat apteczny, ale o specjalną mieszankę stworzoną na podstawie recepty od dermatologa. Tak przygotowana maść siarkowa ma małe stężenie siarki, więc bez problemu może być stosowana bezpośrednio na skórę twarzy. Niestety dużym minusem przy stosowaniu maści jest jej drażniący zapach, ale dla efektów warto przecierpieć.