Flamboyage. Jak wygląda ta metoda koloryzacji? Poznaj zaskakujące efekty
Flamboyage to jedna z kolejnych modnych metod koloryzacji włosów obok ombre czy sombre. Przede wszystkim ten rodzaj zmiany koloru ma za zadanie wprowadzenie naturalnych refleksów oraz delikatnego efektu końcowego. Tak naprawdę flamboyage świetnie sprawdzi się praktycznie przy wszystkich rodzajach włosów, więc jeśli lubisz lekkie zmiany, wypróbuj na sobie tę koloryzację.
07.10.2020 | aktual.: 01.03.2022 14:06
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Flamboyage doskonale sprawdzi się u osób, które chcą zmiany, ale jednocześnie zależy im na jak najbardziej naturalnym wyglądzie. Koloryzacja tego typu łączy w sobie kilka technik, dlatego też możesz cieszyć się z pięknie wyglądających pasm znacznie dłużej, niż przy klasycznym farbowaniu. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o flamboyage.
Flamboyage – na czym polega?
Flamboyage w pewnym stopniu przypomina farbowanie w stylu sombre, ponieważ pasemka wyglądają jak muśnięte słońcem. Z kolei z drugiej strony koloryzacja podobna jest także do balejażu, ale z tym zastrzeżeniem, że pasemka są bardziej naturalne i nie ma zbyt mocnych kontrastów między nimi. Podczas wykonywania flamboyage korzysta się ze specjalnych samoprzylepnych pasków, które nie szkodzą włosom. Zawija się pasemka w taki sposób, aby środek paska obejmował je od spodu, a obie części paska przyklejały się do włosów po obu stronach. Po upływie około 40 minut pasma są zdejmowane za pomocą ciepłej wody. Pamiętaj, że na każdym pasemku można umieścić inny kolor farby, aby osiągnąć maksymalnie naturalny odcień. We flamboyage włosy nigdy nie są koloryzowane od czubka głowy – chodzi o delikatny efekt. Wybierając ten rodzaj farbowania, odrosty będą mniej widoczne, a odświeżanie koloru nie musi być zbyt częste.
Flamboyage – jakie przynosi efekty?
Dzięki flamboyage fryzura sprawia wrażenie naprawdę lekkiej i naturalnej. Koloryzowane pasemka w ogóle nie odstają od wyjściowego koloru włosów. Wszystkie nałożone na pasma odcienie różnią się o 1 lub 2 tony, dzięki czemu finalnie flamboyage jest wielowymiarowy oraz dodaje objętości. Nie ma w związku z tym przeszkód, aby technika ta była wykorzystana u kobiet z cienkimi włosami.
Flamboyage – ile kosztuje?
Oczywiście cena flamboyage uzależniona jest od wybranej metody farbowania czy też od miejscowości, gdzie będzie wykonana. Najczęściej koloryzacja kosztuje od 200 do 400 złotych, więc należy do tych droższych sposobów. Jeśli chodzi o wykonanie flamboyage w domu, technika może sprawić sporo problemów. Przy tym farbowanie będzie kosztować znacznie więcej ze względu na dodatkowe taśmy przeznaczone do koloryzacji (ich cena waha się nawet od 150 do 200 złotych za rulon) oraz potrzebne farby i rozjaśniacz.