Blisko ludziUtalentowany muzyk ciężko chory. Prosi o pomoc na Facebooku

Utalentowany muzyk ciężko chory. Prosi o pomoc na Facebooku

Klezmafour wystąpili w Must be the Music
Klezmafour wystąpili w Must be the Music
Źródło zdjęć: © ONS | Piotr Andrzejczak
Agnieszka Mazur-Puchała

08.10.2020 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdiagnozowano u niego białaczkę szpikową i pilnie potrzebuje wsparcia. Koledzy z zespołu zorganizowali zrzutkę, która ma pomóc Gabrielowi wrócić do zdrowia.

Gabriel Tomczuk pochodzi z Białegostoku. Już jako dziecko zdecydował, że zajmie się muzyką. Dlatego też właśnie tak pokierował swoją edukacją. Podobnie zresztą jak pozostali członkowie zespołu Klezmafour. Gabriel jest kontrabasistą, Andrzej Czapliński gra na skrzypcach, Wojciech Czapliński na klarnecie, Rafał Grząka na akordeonie, a Kamil Siciak na perkusji. Celem Klezmafour było tworzenie muzyki w taki sposób, by brzmiała ona jak wykonywana na jednym instrumencie. Nazwa nawiązuje z kolei do tradycji klezmerskich – to właśnie taki rodzaj muzyki tworzą panowie z zespołu.

Gabriel Tomczuk z Klezmafour potrzebuje pomocy. Muzyk jest chory

Klezmafour dali się poznać szerszej publiczności dzięki występowi w popularnym talent show. Jako zdobywcy dzikiej karty RMF FM pojawili się w Must be the Music.

Na facebookowym profilu grupy pojawiła się smutna informacja – Gabriel Tomczuk jest chory na białaczkę szpikową. W związku z tym kontrabasista pilnie potrzebuje pomocy.

– Gabryś od kilku tygodni zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest białaczka szpikowa. Ta choroba całkowicie wyeliminowała go na najbliższe miesiące z jakiegokolwiek życia zawodowego – czytamy w poście.

Zespół uruchomił zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Gabriel Tomczuk potrzebuje pieniędzy na niezbędne wydatki – rachunki, leki, dojazdy do szpitala (jest leczony w Olsztynie) oraz inne środki związane z leczeniem.

11 października o godz. 20.00 na antenie Polskiego Radia Białystok odbędzie się koncert online dla chorego Gabriela. Będzie on transmitowany także w mediach społecznościowych oraz na portalu YouTube. Koledzy z zespołu apelują o pomoc dla Gabriela. Klarnecista potrzebuje 45 tys. zł.

Czym jest białaczka szpikowa?

Białaczka szpikowa to nowotwór powstający i rozwijający się w układzie kostnym. Choroba może mieć dwa przebiegi: ostry oraz przewlekły.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także