Uważaj na pocketing. Robi tak coraz więcej mężczyzn
W świecie, w którym technologia zdobywa coraz większą przewagę, pojęcia związane z prywatnością nabierają nowego wymiaru. Jednak ograniczenie działań w sieci, różni się znacząco od unikania w mediach społecznościowych swojego partnera. Jak w takim razie rozpoznać pocketing?
Nietrudno jest wyobrazić sobie romantyczną randkę z nowym partnerem lub partnerką. Zdarza się, że chcąc uwiecznić przyjemne chwile, publikujemy zdjęcia na Instagramie i oznaczamy drugą połówkę. Po cichu liczymy też, że nowa sympatia polubi, skomentuje lub udostępni post.
Jednak gdy tak się nie dzieje, zazwyczaj odczuwamy niepewność. Brak aktywności partnera na twoich profilach, może oznaczać, że stosuje on wobec ciebie pocketing.
Pocketing - co to jest i jak go rozpoznać?
To forma zaniedbywania drugiej osoby, polegająca na tzw. trzymaniu jej w "kieszeni". Ten rodzaj emocjonalnego wykluczenia stosowany jest przez partnerów, którzy nie są w pełni obecni w relacji, a ich uwaga skupia się na innych obszarach życia. Pocketing ma więc oznaczać m.in. sytuację, w której druga połówka nie decyduje się na pokazanie cię w mediach społecznościowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Co gorsza, sympatia nie decyduje się na poznanie twojej rodziny, ani nie przedstawia swoich znajomych. Zjawisko pocketingu to nie tylko brak komentarzy pod postami, znaczników na zdjęciach czy nieinicjowanie spotkania z rodziną. Niepokój może budzić również to, że partner zabiera cię na randki tylko w niezatłoczone miejsca albo nalega na spotkania w domu.
Pocketing utrudnia planowanie wspólnej przyszłości
Wprowadzenie drugiej połówki w środowisko przyjaciół i rodziny następuje najczęściej w momencie, gdy para dobrze się pozna i zacznie budować silną relację. Wejście w kręgi społeczne partnera to ważna chwila, dlatego też nie należy się z tym spieszyć. Warto mieć na uwadze, że spotkanie z bliskimi może wywołać stres u obu stron. Problem pojawia się, gdy zamiast budować wspólną więź, luby skupia się na ukrywaniu cię przed światem.
Warto jednak ostrożnie wydawać osądy. Bywa, że takie zachowanie niekoniecznie oznacza złe intencje lub powątpiewania w związek. Być może partner jest nieśmiały i czeka na odpowiedni moment, aby poznać cię z bliskimi.
Co robić, gdy partner ukrywa cię przed światem?
Na samym początku przeanalizuj charakter waszych spotkań. Zwróć uwagę czy poznałaś chociaż jednego znajomego swojego partnera. Przypomnij sobie, gdzie odbywają się wasze randki oraz obserwuj zachowanie sympatii w mediach społecznościowych. Czy rzeczywiście ukrywa cię na Instagramie i Facebooku, czy może nie korzysta z tych platform?
Jeśli masz wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem będzie otwarta rozmowa i szczere wyrażenie obaw i oczekiwań wobec związku. Dzięki temu można lepiej zrozumieć potrzeby partnera i dostosować tempo rozwoju relacji.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl